Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ БАГАТОСТУПІНЧАТИМИ ВОДОВІДЛИВНИМИ УСТАНОВКАМИ ШАХТ

СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ БАГАТОСТУПІНЧАТИМИ ВОДОВІДЛИВНИМИ УСТАНОВКАМИ ШАХТ

Назва:
СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ БАГАТОСТУПІНЧАТИМИ ВОДОВІДЛИВНИМИ УСТАНОВКАМИ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Федюн Роман Валерійович
УДК 681.518.52:622.53
СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ БАГАТОСТУПІНЧАТИМИ ВОДОВІДЛИВНИМИ УСТАНОВКАМИ ШАХТ
05.13.07 - Автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Бессараб Володимир Іванович,
завідувач кафедри "Автоматика і телекомунікації" Донецького національного технічного університету, м. Донецьк.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ульшин Віталій Олександрович,
завідувач кафедри "Комп'ютеризовані системи" Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, м. Луганськ
кандидат технічних наук
Стаднік Микола Іванович,
заступник директора з наукової роботи Донецького державного науково-дослідного проектно-конструкторського і експериментального інституту комплексної механізації шахт "ДОНДІПРОВУГЛЕМАШ", м. Донецьк.
Провідна установа: Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра "Автоматизація виробничих процесів", м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "4" липня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.03 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корп. 1, ауд.201.
С дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою : 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корп. 2.
Автореферат розісланий "3" червня 2002 г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К11.052.03
кандидат технічних наук, доцент Мокрий Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток і функціонування енергетики України неможливо без ефективної роботи вугільної промисловості. В даний час у вугільній галузі України спостерігається тенденція розробки усе більш глибоких горизонтів шахт. Це інтенсифікує всі технологічні процеси гірничого підприємства, у тому числі і процес водовідливу. Збільшення глибини розробки веде до підвищення притоків та висоти водопідйому. Указані фактори приводять до виникнення проблеми водовідливу глибоких шахт.
Аналіз існуючих технологічних схем водовідливу глибоких шахт показав, що найбільш перспективною є схема багатоступінчатої водовідливної установки послідовно включеними насосами з режимом роботи "насос у насос". Застосування даної технології дозволяє значно знизити капітальні й експлуатаційні витрати на створення й експлуатацію водовідливу в порівнянні зі схемою ступінчатого водовідливу з проміжними водозбірниками. Застосування ступінчатого водовідливу з режимом роботи "насос у насос" обмежується відсутністю ефективної системи автоматичного управління, без якої експлуатація даної технологічної схеми водовідливу не ефективна, і деякою мірою не безпечна.
Сучасні системи автоматичного управління насосними установками не дозволяють одержати необхідну якість і надійність управління багатоступінчатими водовідливними установками. У силу специфіки багатоступінчатого водовідливу з послідовно включеними насосами, існуючі методи побудови систем не розглядають об'єкт управління – багатоступінчату водовідливну установку як взаємозалежну структуру за технологією і режимом роботи. Тому використовувані принципи побудови систем управління не враховують факт взаємного впливу ступіней різних горизонтів.
Таким чином, виникає проблема дослідження впливу багатозв'язності і багатомірності на динаміку і якість об'єкта і системи управління і створення таких систем автоматичного управління, які б враховували ці особливості, і дозволяли підвищити ефективність функціонування багатоступінчатого водовідливу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до тематичного плану Донецького національного технічного університету по темі НДР Н-3-2001 "Розробка методів автоматизованого проектування цифрових систем контролю, управління і телекомунікацій".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ БАГАТОСТУПІНЧАТИМИ ВОДОВІДЛИВНИМИ УСТАНОВКАМИ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок