Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок

Загрузка...

Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок / сторінка 4

Назва:
Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Встановлено, що при відносній товщині периферійної частини профільованої заготовки фланець заготовки втрачає стійкість, що призводить до утворення гофри і браку. Задача забезпечення стійкості фланця була вирішена за рахунок принципово нової конструкції притискача (рис. ), яка є більш універсальною, ніж існуючі аналоги.
За рахунок підбору кута нахилу жорсткої опори 1 та пружних властивостей еластичного прошарку 2 конструкція забезпечує розрахунковий розподіл контактного тиску притискування
, (1)
де , , ,
близький до оптимального
, (2)
який визначається відносною товщиною заготовки та її зміною в процесі витягування. Пружна металева накладка 3 необхідна для збільшення контактної міцності еластичного прошарку.
Експериментальні дослідження підтвердили, що запропонована конструкція запобігає утворенню гофри при витягуванні як плоских, так і профільних заготовок, причому закон зміни товщини попередньо спрофільованих заготовок суттєвого значення не має.
Однак при аналізі НДС витягування профільованих заготовок зміна схеми притискування унеможливлює при розв’язку диференційного рівняння рівноваги традиційне врахування тертя по фланцю в граничних умовах. Тому в подальшому розв’язок диференційного рівняння рівноваги елементарного об’єму фланця отримано з безпосереднім врахуванням тертя, нерівномірно розподіленим по фланцю, і особливостями взаємодії притискача з похилою частиною заготовки (рис. ).
Рівняння рівноваги елементарного об’єму фланця заготовки в цьому випадку має вигляд:
(3)
де ( – коефіцієнт Лоде); ; ;
- тангенс кута профільної заготовки;
- коефіцієнт, що враховує тертя та часткове розвантаження небезпечного перерізу за рахунок конічної форми заготовки;
- питомий тиск притискача.
При змінному питомому тиску притискача (1) з переходом металу заготовки у стан пластичності розподіл напружень по фланцю визначиться
, (4)
де .
Після заміни у виразі (4) на (- зовнішній радіус заготовки в процесі витягування, ), залежність може використовуватись для визначення компоненти напружень в небезпечному перетині, викликаної деформацією фланця в окружному напрямку та тертям по фланцю, на протязі усього навантаження. Після сходу фланця заготовки з радіусної кромки матриці складова виразу при дорівнює нулю.
Для визначення можливості інтенсифікації процесу витягування введене поняття резерву міцності небезпечного перетину профільованої заготовки. – це відношення максимальних радіальних напружень на внутрішній межі зони деформації заготовки постійної товщини до таких же напружень, що виникають в початковий момент при витягуванні із профільної заготовки з урахуванням тертя:
, (5)
де - зусилля притискання фланця плоскої заготовки;
- коефіцієнт витягування.
Залежність дозволяє оціни вплив основних технологічних параметрів процесу (, , ) на резерв міцності та межі їх зміни, при яких можлива інтенсифікація процесу (виконується нерівність ). Показано, що основним негативним фактором, який обмежує зростання резерву міцності та збільшення максимально-допустимої деформації по периметру за рахунок збільшення ступеня попереднього профілювання є сили тертя, вплив яких зростає зі зменшенням відносної товщини заготовки (рис. ).
Максимальний ефект від попереднього профілювання досягається при таких параметрах заготовки, для яких виконується рівність .
В третьому розділі представлено методику та результати експериментальних досліджень процесу витягування та комбінованого витягування профільованих заготовок.
Дослідження впливу ступеня попереднього профілювання на енергосилові параметри процесів та граничні коефіцієнти витягування проведено на спеціальному стенді, до складу якого входили модернізований гідравлічний прес з регульованим зусиллям притискача, система запису силового режиму та витяжний штамп. Для виключення впливу на витягування інших параметрів процесу, дослідження виконувались при незмінних розмірах інструмента, змащуванні та матеріалі вихідної заготовки. Досліди виконувались на заготовках із сталі 20 різного діаметру з співвідношенням в діапазоні 1,0.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок