Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок

Загрузка...

Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок / сторінка 5

Назва:
Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
..0,25. Попереднє профілювання здійснювалось на токарному верстаті. Дослідження деформованого стану заготовок виконано методом координатних сіток.
Результати досліджень підтвердили припущення та теоретичні розрахунки що до зменшення радіальних напружень по фланцю та появу резерву міцності при витягуванні профільних заготовок в порівнянні з заготовками сталої товщини. Це виражається в зменшенні зусилля витягування та відносного потоншення в небезпечному перетині і може бути використано для збільшення ступеня витягування (рис. 5 і 6).
Використання резерву міцності дозволило при витягуванні без примусового потоншення знизити коефіцієнт витягування на 20% і відповідно збільшити відносну глибину виробу на 50%, при комбінованому витягуванні виробів з постійною товщиною стінки на 28% та 65% відповідно. Отримані результати відкривають нові можливості для інтенсифікації процесів виготовлення порожнистих тонкостінних виробів.
Четвертий розділ присвячений розробці математичних моделей витягування та комбінованого витягування (рис 7), що дозволить визначити в небезпечному перетині заготовки, що деформується, розтягуючі напруження , величина яких обмежує максимально допустимі деформації, та енергосилові параметри процесів.
Напруження розраховуються за допомогою аналітичних залежностей, геометричні розміри осередку деформації – із умови сталості об’єму заготовки в процесі моделювання процесів витягування з використанням ЕОМ.
Процеси, що досліджувались, розділені на основні етапи деформування і для кожного етапу в залежності від глибини витягування Н визначені розміри зовнішнього радіуса фланця , кути охоплення заготовкою заокругленої кромки матриці та збігання зовнішнього краю фланця з неї , координати перетину, де відбувається вирівнювання елементів заготовки, товщина заготовки та в характерних перетинах. Для комбінованого витягування додатково визначаються розміри осередку примусового потоншення (, ) з урахуванням профілю вихідної заготовки.
При аналізі процесу витягування без примусового потоншення за основу прийнята модель визначення напружень
, (6)
де - компонента напружень, викликана подоланням опору пластичній деформації заготовки, - подоланням сил тертя між заготовкою, притискачем і матрицею, - додаткові напруження, викликані згином і спрямленням на вході і виході з закругленої кромки матриці. Тертя на закругленій кромці матриці враховується множником .
Застосування для визначення компонент і отриманого розв’язку рівняння рівноваги (4) дозволяє удосконалити модель витягування і робить її універсальною для аналізу витягування профільованих заготовок та заготовок сталої товщини.
Приріст напружень та , викликаних появою моменту внутрішніх сил в місці зміни кривизни на радіусній кромці матриці, визначені з урахуванням зміщення нейтрального шару h (згин з розтягуванням) і перерозподілу радіальних напружень по товщині заготовки в місці згину (спрямлення) . Вони визначаються величиною деформації , яка розраховується як сума радіальної деформації в місці згину (спрямлення) та приросту деформації з врахуванням знаку.
Момент внутрішніх сил
, (7)
приріст напружень, викликаних згином (спрямленням)
, (8)
де радіус заокругленої кромки матриці, , (рис. 7).
Дослідження напруженого стану при комбінованому витягуванні профільованих заготовок виконано змішаним методом. Аналіз зони II (рис. .б), де відбувається примусове потоншення, здійснено шляхом розв’язку рівняння балансу робіт зовнішніх і внутрішніх сил з використанням граничної умови, що на верхній межі зони діють розтягуючі напруження , викликані деформацією фланця заготовки. Для їх визначення застосовано модель витягування профільованих заготовок, що дозволяє узагальнити модель комбінованого витягування і розширити область її застосування.
При цьому напруження в небезпечному перетині визначаються залежністю
, (9)
де , - коефіцієнти тертя в зоні контакту заготовки з матрицею і пуансоном відповідно;
- коефіцієнт потоншення, ( залежить від профілю вихідної заготовки);
- істинне напруження течії у зоні примусового потоншення, визначається за допомогою степеневої апроксимації кривої зміцнення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок