Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОСЛИНИ БЕРНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ В УКРАЇНІ (ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ, ЦЕНОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА)

РОСЛИНИ БЕРНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ В УКРАЇНІ (ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ, ЦЕНОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА)

Назва:
РОСЛИНИ БЕРНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ В УКРАЇНІ (ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ, ЦЕНОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,07 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІНІЧЕНКО ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 581.9:502.75+581.5 (477)
РОСЛИНИ БЕРНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ В УКРАЇНІ
(ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ, ЦЕНОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі ботаніки біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Соломаха Володимир Андрійович,
Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директор
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, академік
Української Технологічної Академії
Гревцова Ганна Терентіївна,
Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник відділу природної флори
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Федорончук Микола Михайлович
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, провідний науковий співробітник відділу систематики та флористики судинних рослин
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “22” травня 2007 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, прос. акад. Глушкова, 2/12, конференцзал.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “21” квітня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Молчанець О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження різноманіття природної рослинності нині є актуальним науковим завданням як в Україні, так і за кордоном, основною складовою загальної стратегії якого є охорона рідкісних та зникаючих видів рослин.
У становленні України як європейської держави важливим є використання досвіду зарубіжних країн щодо формування дієвої законодавчої бази у справі охорони природи, в результаті чого Україною були ратифіковані всі основні природоохоронні міжнародні конвенції. Важливе місце серед останніх займає Конвенція про охорону дикої флори, фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). Види флори України, занесені до Додатку І Бернської конвенції, визнані такими, що знаходяться під загрозою зникнення в Європі й мають неухильну тенденцію скорочення ареалів.
Хоча більшість видів даного переліку занесено до Червоної книги України (1996 р.) та значна кількість до Європейського і Світового Червоних списків, проте аналіз літературних джерел доводить, що дані види у нашій країні вивчені недостатньо. Існуючі відомості про види рослин, занесених до згаданої Конвенції, потребують доповнення, уточнення та систематизації, а деякі з них і ретельного вивчення в усіх аспектах. Отже, вивчення сучасного стану раритетної складової флори України та розробка науково обґрунтованих заходів її охорони є актуальним і важливим напрямком сучасних ботанічних досліджень.
Актуальність дослідження хорології та еколого-ценотичної приуроченості видів рослин Бернської конвенції підсилюється у зв’язку з формуванням Смарагдової мережі Європи – одного із базових компонентів Всеєвропейської екомережі, яка включає й зникаючі екотопи, що також охороняються в рамках Бернської конвенції і представлені на території України, та середовища існування видів рослин Додатку І цієї ж Конвенції.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до державної теми Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Дослідження стану популяцій окремих видів рослин України, занесених до Додатку І Конвенції про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція)” (ДР 0106U007847) та наукової тематики кафедри ботаніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка в межах науково-дослідної теми “Молекулярно-генетичні маркери в систематиці, еволюції та сортовій ідентифікації рослин” (ДР 0101U001569).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОСЛИНИ БЕРНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ В УКРАЇНІ (ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ, ЦЕНОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок