Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В КОЛЕКТИВАХ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА ЙОГО ОПТИМІЗАЦІЯ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В КОЛЕКТИВАХ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА ЙОГО ОПТИМІЗАЦІЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В КОЛЕКТИВАХ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА ЙОГО ОПТИМІЗАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія внутрішніх справ України
Волошина Оксана Василівна
УДК 159.9.072.533.942.5
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В КОЛЕКТИВАХ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА ЙОГО ОПТИМІЗАЦІЯ
Спеціальність 19.00.06 – юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Національній академії внутрішніх справ України, МВС України
Науковий керівник:
кандидат психологічних наук, професор Андросюк В’ячеслав Георгійович,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри
юридичної психології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Рибалка Валентин Васильович,
завідувач відділом трудової і професійної підготовки Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України
кандидат юридичних наук Запорожцев Євген Георгійович,
Одеський інститут внутрішніх справ при Національному університеті внутрішніх справ України, начальник кафедри прикладної психології
Провідна
установа Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 23 ” грудня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1).
Автореферат розісланий “ 03 ” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність оперативно-службової діяльності співробітників ОВС суттєвим чином залежить від соціально-психологічних явищ в колективах, зокрема: психологічного клімату, характеру і емоційного забарвлення взаємовідносин між працівниками міліції, їх згуртованості; ступеня узгодженості формальних і неформальних структур; наявності, а також засобів вирішення й попередження міжособистісних конфліктів; відповідності стилю керівництва рівню розвитку колективу.
Актуальність теми зумовлена складністю та недостатньою розробкою проблем соціально-психологічного клімату (далі СПК), зокрема, в службових колективах ОВС, необхідністю систематизації наявного досвіду застосування здобутків психологічної науки при використанні соціально-психологічного потенціалу колективу, потребами практики щодо використання психологічних знань та вмінь керівниками різних рівнів для оптимізації соціально-психологічних відносин у колективі. Крім цього, із даного питання відсутнє належне нормативне забезпечення працівників психологічної служби, що і породжує проблеми організації та планування роботи психолога по формуванню та вдосконаленню СПК у колективах ОВС та складанням звітів про результати вивчення клімату в колективах ОВС. Існуючий на даний час Наказ МВС України №842 від 27.10.2004 року “Про подальший розвиток служби психологічного забезпечення оперативно-службової діяльності ОВС України”, зокрема, п.3.2.9, де йдеться про комплексне вивчення СПК, надання рекомендацій щодо його поліпшення, а також профілактику та вирішення конфліктних ситуацій в службовій діяльності працівників ОВС, не дає відповіді на ці запитання.
Окремі аспекти проблеми розглядались в монографіях, наукових збірниках та навчально-методичних посібниках (Н.П.Анікеєвої, В.І.Антонюка, О.М.Бандурки, В.В.Бойка, К.Я.Вольциса, А.І.Дзюри, А.І.Донцова, О.І.Зотова, О.Л.Журавльова, В.Г.Казакова, В.П.Казміренка, О.Г.Ковальова, А.С.Макаренка, Г.А. Моченова, Р.С.Нємова, В.В.Новікова, М.М.Ночевніка, М.М.Обозова, В.М.Парфенова, Б.Д.Паригіна, В.О.Сатаєва, А.С.Чернишова, О.В.Шорохової та ін.).
В спеціальній літературі практичні аспекти формування СПК у службових колективах, були висвітлені в публікаціях Андрєєвої І.А., Барабанщикова О.В., Бродчинко О.І., Глоточкіна А.Д., Іваніхіної І.В., Кітова А.І., Мар’їна М.І., Феденка М.Ф., Шеляги В.В. та ін.
Аналіз результатів вивчення СПК в колективах працівників міліції показує, що в колективах із сприятливим СПК легше справляються із впливом тяжких та небезпечних умов праці, нижча плинність кадрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В КОЛЕКТИВАХ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА ЙОГО ОПТИМІЗАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок