Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зниження шкідливого впливу відпрацьованих газів автотранспортних потоків на склад атмосфери кар’єрів

Зниження шкідливого впливу відпрацьованих газів автотранспортних потоків на склад атмосфери кар’єрів

Назва:
Зниження шкідливого впливу відпрацьованих газів автотранспортних потоків на склад атмосфери кар’єрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Веснін Артем Вячеславович
УДК 622.458(035):629.114
Зниження шкідливого впливу відпрацьованих газів автотранспортних потоків на склад атмосфери кар’єрів
05.26.01 - охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бересневич Петро Васильович,
Криворізький технічний університет,
професор кафедри теплогазоводопостачання, водовідведення і вентиляції.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Швидкий Микола Іванович,
ДП “Науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості”, директор інституту (м. Кривий Ріг,);
кандидат технічних наук, доцент
Янова Людмила Олександрівна,
Криворізький технічний університет, доцент кафедри рудникової аерології та охорони праці.
Захист дисертації відбудеться “10” квітня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 в Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “7” березня 2008 р.
Вчений секретар О.М. Голишев
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток промисловості й транспорту привів до збільшення забруднення атмосфери, води й ґрунту на території держави, і зокрема, Криворізького регіону. Істотну негативну роль при цьому відіграє автомобільний транспорт. Механізм його впливу на навколишнє середовище має ряд специфічних особливостей у порівнянні з іншими сферами промисловості. Концентрація великої кількості транспортних засобів на порівняно обмеженій території міст і підприємств істотно впливає на екологічну безпеку, викликає труднощі локалізації несприятливих наслідків тощо. У певних умовах це приводить до домінуючого впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище регіону.
Кривий Ріг, як індустріальне місто, має розвинену систему вантажоперевезень як по території житлових районів, так і на територіях заводів, підприємств, кар'єрів. Тільки в межах міста протягом робочого дня постійно пересуваються від 50 до 80 автосамоскидів, а в кар'єрах регіону - до 200 великовантажних машин. Частка перевезень сипких вантажів становить 43...47% внутрішньоміських вантажних перевезень і до 75...90% спеціальними дорогами для вантажного транспорту підприємств гірничо-металургійного комплексу. Тому пилогазові викиди, що виділяються при роботі вантажного автотранспорту, впливають на стан здоров'я людей і навколишнє середовище.
Ґрунтуючись на вищевикладеному, введення в технологічний процес транспортування вантажів автосамоскидами методів і засобів, що сприяють зниженню концентрацій відпрацьованих газів, з метою зменшення рівня забруднення атмосфери, профзахворюваності водіїв та обслуговуючого персоналу, є досить актуальним науковим завданням для гірничодобувної галузі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами й темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №391 від 30.12.1998 “Положення про державну систему моніторингу навколишнього середовища”, завдань Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці й виробничого середовища на 2001-2005 роки, Указу Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року, № 1320.
Мета й завдання досліджень.
Метою роботи є зменшення впливу викидів автотранспортного комплексу кар'єру на склад атмосфери за рахунок оптимізації режимів його експлуатації при використанні засобів зниження концентрацій шкідливих компонентів у відпрацьованих газах.
Для досягнення цієї мети поставлено й вирішено такі науково-практичні завдання:
1. Визначено вплив діючої системи експлуатації автотранспортних засобів на стан атмосфери робочих зон сучасних глибоких кар'єрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Зниження шкідливого впливу відпрацьованих газів автотранспортних потоків на склад атмосфери кар’єрів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок