Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ЛІКАРІВ – ГІГІЄНІСТІВ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ СТАНЦІЙ (на прикладі лікарів з гігієни дітей та підлітків)

ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ЛІКАРІВ – ГІГІЄНІСТІВ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ СТАНЦІЙ (на прикладі лікарів з гігієни дітей та підлітків)

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ЛІКАРІВ – ГІГІЄНІСТІВ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ СТАНЦІЙ (на прикладі лікарів з гігієни дітей та підлітків)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
ЛАХНО ВАЛЕНТИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 613.6 + 614.23/25 – 058.86:351.77(477)
ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ЛІКАРІВ –
ГІГІЄНІСТІВ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ СТАНЦІЙ
(на прикладі лікарів з гігієни дітей та підлітків)
14.02.01 – Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті медицини праці АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Нагорна Антоніна Максимівна, Інститут медицини праці АМН України, завідувачка відділом
епідеміологічних досліджень
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Гвозденко Людмила Андріївна, Інститут медицини праці АМН України, завідувачка лабораторією з вивчення і нормування
фізичних факторів виробничого середовища;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Полька Надія Степанівна, Інститут гігієни та медичної екології
ім. О. М. Марзеєва АМН України, завідувачка відділом гігієни
дитинства
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра гігієни праці та профзахворювань, МОЗ України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “__11_”__липня____2006 р. о __14_годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН України (01033,
м. Київ- 33, вул. Саксаганського, 75).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України за адресою: 01033, м. Київ- 33, вул. Саксаганського, 75.
Автореферат розісланий “_10_”_червня__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Степаненко А.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Робота лікарів-гігієністів санітарно-епідеміологічних станцій є важливою ланкою в збереженні санітарно-епідеміологічного благополуччя населення і ця професія належить до найбільш складних і відповідальних видів професійної діяльності людини (Сердюковська Г.М., Туровець Г.Л., 1990).
Лікарі-гігієністи вивчають і контролюють умови праці різних категорій працівників, дітей та молоді, проводять вивчення показників їх здоров'я та фізичного розвитку у взаємновідносинах з умовами проживання, професійної діяльності і навчання. До останнього часу залишались безконт-рольними умови праці самих лікарів-гігієністів. Як правило, більшість лікарів не мають належних умов для праці та відпочинку, правового захисту.
Невід'ємною складовою поліпшення умов праці лікарів-гігієністів СЕС повинно стати вив-чення закономірностей формування умов праці, визначення ступеня їх шкідливості, небезпечності, лабораторного, інструментального, інформаційного забезпечення, як підгрунтя для впровадження дієвих заходів зі збереження та покращення стану їх здоров'я.
При всій диференціації гігієнічної науки і практики за напрямками діяльності (гігієна праці, гігієна харчування, комунальна та радіаційна гігієна і т.д.) саме фах лікаря з гігієни дітей і підлітків є найбільш взаємноінтегрований з іншими спеціальностями лікарів-профілактиків.
Тому, зважаючи на це, а також враховуючи невирішеність цих актуальних гігієнічних питань, надзвичайно доцільним слід вважати проведення комплексної гігієнічної оцінки характеру і умов праці лікарів-гігієністів СЕС на прикладі лікарів з ГДП, як “мікромоделі” санітарно-епідеміологічної служби, що дозволить підвищити рівень державного санітарного нагляду за дитячими та підлітковими закладами, збереження здоров'я дитячого населення.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження має безпосередній зв'язок з основними напрямами науково-дослідної роботи Інституту медицини праці АМН Украї-ни, є фрагментом НДР “Вивчення стану виявлення, реєстрації і обліку професійної патології в Україні з метою удосконалення, оптимізації медико-санітарного обслуговування населення і сис-теми профілактичних заходів (2002-2005рр.)” (№ держреєстрації 0102U002088), НДР “Наукове обгрунтування удосконалення інформаційного забезпечення механізму обліку професійних захво-рювань в Україні” (№ держреєстрації 0105U000846 (2005 - 2007 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ЛІКАРІВ – ГІГІЄНІСТІВ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ СТАНЦІЙ (на прикладі лікарів з гігієни дітей та підлітків)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок