Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ МОТИВАЦІЇ В ПРОЦЕСАХ ВИРОБНИЧОЇ АДАПТАЦІЇ ЗА УМОВ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

РОЛЬ МОТИВАЦІЇ В ПРОЦЕСАХ ВИРОБНИЧОЇ АДАПТАЦІЇ ЗА УМОВ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
РОЛЬ МОТИВАЦІЇ В ПРОЦЕСАХ ВИРОБНИЧОЇ АДАПТАЦІЇ ЗА УМОВ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УДК 316.334.2:334.75
Національна академія наук України
Інститут соціології
Семенов Юрій Григорович
РОЛЬ МОТИВАЦІЇ В ПРОЦЕСАХ ВИРОБНИЧОЇ АДАПТАЦІЇ ЗА УМОВ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
22.00.04 — економічна соціологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ — 1999


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Міністерство освіти України,
начальник управління гуманітарної освіти та виховання
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Врублевський Віталій Костянтинович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, професор
Туленков Микола Васильович,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
проректор з науково-методичної роботи
Провідна установа Київський університет імені Тараса Шевченка,
кафедра галузевої соціології
Захист відбудеться 26.03.1999 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 01.08.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 252021, Київ-21, вул. Шовковична, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: Київ, вул. Шовковична, 12.
Автореферат розіслано 22.02.1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За умов перехідної економіки істотно змінюється структура і значущість чинників, які впливають на ефективність виробництва. Ринкова модель відносин диктує підприємствам та їх колективам нові, нетрадиційні форми виробничої діяльності, спонукає шукати своє місце в структурі суспільного виробництва. З огляду на це вельми гостро постає проблема адаптації як умови виживання в соціально й економічно незбалансованому середовищі (Л.А.Гордон). З одного боку, самі підприємства як носії певної системи економічних, соціальних і трудових відносин, змушені адаптуватися до ринкових відносин, терміново мобілізуючи свої внутрішні ресурси. З іншого боку, колективи й окремі працівники підприємств, як складова суспільства, що трансформується, намагаються набути власних форм адаптаційної поведінки. Передовсім це стосується їх адаптації на ринку праці та у сфері виробництва (див. праці В.Кашина, В.С.Магуна, В.В.Гімпельсона). Адаптація у сфері виробництва, тобто виробнича адаптація, активізуючи професійні та психологічні ресурси працівників, за умов перехідної економіки являє собою складний, суперечливий процес. Традиційні виробничі відносини, пов'язані з економікою соціалістичного типу, втрачають свій організаційний вплив на працівників. Усталена система трудової мотивації робить працю малоефективною, призводить до ерозії трудового потенціалу підприємств, дестабілізує виробничі процеси. Кадровий ресурс підприємств професійно виснажується, загострюються явища дезадаптації працівників. Отже, актуальність теми дослідження виробничої адаптації як важливішої складової соціально-економічної адаптації зумовлена, насамперед, нагальною потребою віднайти механізми виробництва під час перехідного періоду, збереження та активізації професійного ресурсу підприємств, вироблення нових форм і принципів ставлення до праці, підвищення ефективності виробництва та економіки загалом.
У теоретичному плані складність вивчення процесів виробничої адаптації на сучасному етапі пов'язана передусім із деформацією традиційних соціально-психологічних структур трудових відносин та істотними перекрученнями в сфері мотивації праці. Водночас, остаточним результатом теоретичних досліджень виробничої адаптації має бути розроблення засад і конкретних принципів наукового управління цим процесом. У практичному, прикладному плані постає завдання розробки методик адаптаційного моніторингу, які нададуть змогу адекватно, зважаючи на реальне виробництво, поставитися до емпіричних досліджень у трудових колективах.
Такі методики, крім безпосереднього їх застосування як ланок у технологіях управління персоналом, здатні за умови широкого їх використання суттєво збагатити базу подальших теоретичних узагальнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ МОТИВАЦІЇ В ПРОЦЕСАХ ВИРОБНИЧОЇ АДАПТАЦІЇ ЗА УМОВ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок