Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕ ТА РОЛЬ КОНСТИТУЦІЙНО-СУДОВОЇ ГІЛКИ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

МІСЦЕ ТА РОЛЬ КОНСТИТУЦІЙНО-СУДОВОЇ ГІЛКИ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
МІСЦЕ ТА РОЛЬ КОНСТИТУЦІЙНО-СУДОВОЇ ГІЛКИ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Туркіна Ірина Євгенівна
УДК 329 (477)
МІСЦЕ ТА РОЛЬ КОНСТИТУЦІЙНО-СУДОВОЇ ГІЛКИ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських і соціальних наук Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат політичних наук, доцент
Тихоміров Сергій Іванович,
Севастопольський національний технічний університет,
доцент кафедри філософських і соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова,
проректор з навчальної і виховної роботи
кандидат політичних наук,
Рекецька Ірина Ростиславівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського,
доцент кафедри політичних наук
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України, відділ теоретичних і прикладних досліджень політології, м. Київ
Захист відбудеться “11” березня 2005 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 10 ” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Єфтєні Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми дослідження. Питання функціонування судової системи завжди були актуальними. І ця злободенність зростає в наші дні, коли Україна перебуває в процесі демократичного становления. Перехідний період розвитку української державності характеризується зростаючою роллю політики в житті суспільства, що пронизує сьогодні всі сфери життєдіяльності, у тому числі – судову систему. Конституційне правосуддя відіграє важливу роль у легітимації нового демократичного режиму тому, що воно покликане виконувати функцію стабілізатора політичних конфліктів, запобігаючи їх переходу в деструктивну фазу.
Незалежна судова влада покликана запобігати будь-якій сваволі, відновлювати порушені право й справедливість. Питанням формування ефективних інститутів конституційного контролю присвячена велика кількість літературних джерел. Однак політологічні аспекти конституційного судочинства, у тому числі питання про місце і роль Суду в стабілізації перехідних систем, про його вплив на ефективність модернізаційного процесу вимагають подальшого осмислення і розробки. Це робить тему дисертації актуальною в науковому і важливою у практичному відношеннях.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках комплексної наукової теми кафедри філософських і соціальних наук Севастопольського національного технічного університету “Оптимізація взаємодії інститутів держави та громадянського суспільства в сучасному модернізаційному процесі” (№ державної реєстрації 0103U001611).
Метою дисертаційного дослідження є теоретико-методологічний аналіз політико-правових основ і провідних напрямків політичної діяльності інститутів конституційно-судової влади в демократичних і перехідних політичних системах (тут і далі – ПС). Досягнення цієї мети здійснюється вирішенням наступних дослідницьких завдань:
1. На основі аналізу наукових джерел виявити ступень наукової розробки особливостей інститутів судової влади, їх місця і ролі в політичній системі демократичного суспільства.
2. Дослідити особливості судової гілки політичної влади, на відміну від гілок виконавчої та законодавчої і, відповідно до цього, виявити роль і місце інститутів судової влади в ПС суспільства.
3. Узагальнити досвід функціонування конституційно-судових інститутів в англо-американських і континентально-європейських ПС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІСЦЕ ТА РОЛЬ КОНСТИТУЦІЙНО-СУДОВОЇ ГІЛКИ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок