Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення організаційно-економічного механізму створення технопарків

Удосконалення організаційно-економічного механізму створення технопарків

Назва:
Удосконалення організаційно-економічного механізму створення технопарків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
міністерство освіти і науки україни
національний університет харчових технологій
Симоненко Юрій Григорович
УДК 658.589:336.581
Удосконалення організаційно-економічного механізму створення технопарків
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Щелкунов Володимир Ігорович -
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єрмошенко Микола Миколайович -
Національна академія управління,
завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Шумейко Андрій Костянтинович -
Київська державна академія водного транспорту,
завідувач кафедри обліку і аудиту
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування
Національної академії наук України,
відділ моделювання розвитку економіки, м. Київ
Захист відбудеться “13” червня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій, 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68
Автореферат розісланий “5” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Марченко В.М.


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним з найголовніших пріоритетів економічного розвитку в Україні на сьогодні є розробка моделі національної економіки, адекватної як українським традиціям, так і сучасним світовим тенденціям. Невід’ємною складовою частиною такої моделі є науково-інноваційна сфера, завдяки якій країни – світові лідери створили свої динамічні соціально-економічні системи. Україна повинна реалізувати власний науково-технологічний потенціал, тому що нагромадження інвестиційних ресурсів і відповідні структурні зміни в економіці стають основою інноваційного розвитку сучасного суспільства.
Однією із форм збереження і відновлення наукового потенціалу країни, забезпечення подальшого науково-технічного розвитку є формування в Україні науково-технічних зон (НТЗ), зокрема, наукових і технологічних парків (технопарків), що створюють умови для переходу від економіки з переважним низькотехнологічним устроєм до економіки, зорієнтованої на розробку і використання технологій високого наукомісткого рівня.
Вагомий внесок в розробку проблем інноваційної моделі розвитку економіки внесли вітчизняні та зарубіжні економісти Ю.М. Бажал, В.М. Геєць, А.Ф. Гойко, Т.П. Данько, В.Я. Кардаш, Б. Карлоф, М.І. Крупка, Н.О. Кухарська, А.А. Мазур, А.А. Пересада, В.І, Пила, Б. Санто, В.П. Семиноженко, Д.М. Стеченко, В.Я. Шевчук, Д.М. Черваньов, О.С. Чмир та ін. Але на сьогоднішній день недостатньо висвітлені організаційні та економічні аспекти створення і розвитку на базі вищих навчальних закладів інноваційних структур типу технопарків, які є важливими складовими елементами економіки інноваційного типу.
Аналіз світового досвіду створення і функціонування зарубіжних інноваційних структур показує, що в Україні як у сфері економіки, так і сфері науково-дослідної діяльності склалися необхідні умови для впровадження нової організаційно-правової форми розвитку економіки регіонів – технопарків як найбільш оптимальних форм об’єднання академічної науки та науки вищих навчальних закладів з промисловим виробництвом.
Актуальність дослідження, присвяченого вивченню проблеми створення і функціонування технопарків на базі великих наукових центрів та університетів, грунтується на аналізі наукового та промислового потенціалу, що сформувався в ряді регіонів України, зокрема в м. Києві, та прогнозів його подальшого розвитку.
Створення технопарків на базі провідних національних університетів країни дозволить зорієнтувати інноваційні процеси в економіці на створення нових продуктів і технологій, нових робочих місць, нових наукомістких підприємств і сервісних центрів, надання допомоги вітчизняним виробникам в залученні вітчизняних та іноземних інвестицій на кращих умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення організаційно-економічного механізму створення технопарків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок