Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-імунологічне обґрунтування комплексного лікування гнійно-запальних захворювань післяпологового періоду

Клініко-імунологічне обґрунтування комплексного лікування гнійно-запальних захворювань післяпологового періоду

Назва:
Клініко-імунологічне обґрунтування комплексного лікування гнійно-запальних захворювань післяпологового періоду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ли.МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. М. ГОРЬКОГО
Науково-дослідний інститут медичних ПРОБЛЕМ сім'ї
овсяник марина альбертівна
УДК 618.7–002.3–06:616.94–08–059
Клініко-імунологічне обґрунтування
комплексного лікування гнійно-запальних
захворювань післяпологового періоду
14.01.01 – акушерство та гінекологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк-2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
ЧАЙКА ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ,
завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО
Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
СІМРОК ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ,
завідувач кафедри акушерства, гінекології та дерматовенерології медичного факультету Луганського державного медичного університету МОЗ України
доктор медичних наук, професор
ВОРОНІН КОРНЕЛІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ,
професор кафедри акушерства та гінекології Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “_24_” _жовтня__2007 р. о _12.00_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.03 при Науково-дослідному інституті медичних проблем сім'ї Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83114, м. Донецьк, проспект Панфілова, 3).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча, 16)
Автореферат розісланий “_09_” _серпня__2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, доцент О.М. Долгошапко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На початку XXI століття гнійно-запальні захворювання (ГЗЗ) післяпологового періоду продовжують залишатися однією з актуальних проблем сучасної медицини, оскільки зберігається неухильна тенденція до зростання числа хворих та високий рівень летальності, що доводиться більшістю вітчизняних і закордонних вчених.
За даними В.Н. Сєрова (2000) та В.І. Кулакова (2003) частота післяпологових ГЗЗ складає від 5 до 26за даними МОЗ України - від 6 до 27а в структурі материнської смертності ця патологія займає 2-3 місце (Н.Я. Жилка, 2003; Б.М. Венцківський, 2004; В.В Камінський, 2006). У работах Lapinsky at al., 2003 бактеремія у породіль реєструється у 5-7 випадках на 1000 жінок у рік. При цьому сепсис розвивається у 5-25% пацієнток. Септичний шок спостерігається значно менше, цей показник складає 3-5% від усіх ГЗЗ у акушерстві (WНО, 2004).
Зростанню септичних ускладнень в акушерстві сприяє збільшення питомої ваги жінок з тяжкою екстрагенітальною патологією, гормональною і хірургічною корекцією шийки матки при невиношуванні вагітності, значне збільшення абдомінального розродження і часто виникаюча імунодепресія внаслідок тривалого застосування деяких лікарських препаратів. Відповідно до сучасних представлень, в основі септичних ускладнень лежить інтегральна взаємодія між мікро- і макроорганізмом, обумовлена індивідуальними особливостями останнього. Транзиторна імуносупресія, яка виникає під час вагітності, приводить до того, що навіть незначна родова травма може бути причиною розвитку септичного ускладнення. Лікувальні заходи не завжди виявляються ефективними, що, імовірно, можна пояснити складністю патогенетичних механізмів розвитку акушерських ГЗЗ і симптоматичним, а не патогенетичним підходом до лікування і профілактики даної патології (А.Н. Стрижаков і співавт., 2003; В.К Чайка, 2006; D.S. Yokoe et al., 2001; L.Т. Keski-Nisula et al., 2003).
На теперішній час основні напрямки комплексного лікування ГЗЗ в акушерстві включають антибіотикотерапію, симптоматичну, імунокоригуючу і інфузійну терапію, цим досягається відновлення порушених функцій та ліквідація інфекційного процесу. За останній час більшість практикуючих лікарів почали відзначати виникнення частих ускладнень після застосування медикаментозних методів лікування (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Клініко-імунологічне обґрунтування комплексного лікування гнійно-запальних захворювань післяпологового періоду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок