Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення елементів технології вирощування і кормового використання скоростиглих сортів сої в правобережному лісостепу україни

удосконалення елементів технології вирощування і кормового використання скоростиглих сортів сої в правобережному лісостепу україни

Назва:
удосконалення елементів технології вирощування і кормового використання скоростиглих сортів сої в правобережному лісостепу україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інститут землеробства
Української академії аграрних наук
Марущак Павло григорович
УДК 635.655:631.531.048.664.78:576.8.95.31
удосконалення елементів технології вирощування і кормового використання скоростиглих сортів сої в правобережному лісостепу україни
06.01.09 - рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті землеробства Української академії аграрних наук протягом 1999-2002 рр.
Науковий керівник- | Доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН, заступник директора Інституту землеробства УААН
Михайлов В’ячеслав Григорович
Офіційні опоненти: |
Доктор сільськогосподарських наук, професор
Карпець Іван Панкратович,
Інститут землеробства УААН, завідувач відділу льону
Доктор сільськогосподарських культур, професор
Петриченко Василь Флорович,
Інститут кормів УААН, директор
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства АП України, м. Біла Церква.
Захист відбудеться “24” травня 2005 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “21” квітня 2005 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої
ради, кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Соя – одна з найбільш поширених серед зернобобових і олійних культур, яка відіграє важливу роль у сільськогосподарському виробництві, технічній промисловості і медицині. В насінні сої міститься 38-45 % білку, 18-23 % жиру, 25-30 % вуглеводів, ферменти, вітаміни, мінеральні речовини.
Виробництво насіння сої в світі постійно зростає і за останні 15 років збільшилось з 108,4 до 189,5 млн. т.
Значний вклад у розвиток технологій вирощування, підвищення ефективності симбіотичної фіксації та використання сої внесли вчені України та країн СНД: А.О Бабич, А.К.Лєщєнко, В.І.Завірюхін, В.Ф.Петриченко, В.М.Жеребко, В.Ф.Баранов, П.Е.Губанов, А.У.Каппушев, Н.В.Медянников, В.П.Патика, М.З.Толкачов Л.М. Доросинський, Е.Н.Мішустін, А.Т.Новикова, А.П.Левицький, М.Ф.Кулик та багато інших вчених. Проте, в Україні, виробництво сої все ще залишається незначним, а середня врожайність насіння не перевищує 14 ц/га і ряд питань з технологій вирощування та використання сої ще залишається невирішеним.
Актуальність наукових досліджень обумовлена необхідністю розробки ряду технологічних прийомів вирощування нових скоростиглих сортів сої на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому правобережного Лісостепу України, а також підвищенні ефективності використання продуктів переробки на корм вирощеної сої.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота спрямована на виконання державного завдання по збільшенню виробництва і поліпшенню якості продукції зернобобових культур, виконана згідно з тематикою наукових досліджень Інституту землеробства УААН за НТП „Кормовиробництво” та НТП „Землеробство”, номери державної реєстрації 0196U018397 і 0156U018406.
Мета та завдання досліджень полягала у виявленні особливостей формування продуктивності, її стабільності, вмісту протеїну і жиру у нових скоростиглих сортів сої, а також у підвищенні ефективності використання продуктів переробки вирощеної сої.
Завданнями досліджень за темою дисертації передбачалось удосконалити основні агротехнічні прийоми вирощування нових скоростиглих сортів сої для збільшення врожайності і покращення якості насіння на чорноземі опідзоленому правобережного Лісостепу залежно від:
густоти рослин; строків сівби; передпосівної інокуляції насіння бульбочковими бактеріями Bradyrhizobium.japonicum 71T при всіх строках сівби і нормах висіву - 600, 700 і 800 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: удосконалення елементів технології вирощування і кормового використання скоростиглих сортів сої в правобережному лісостепу україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок