Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФАКУЛЬТАТИВНОГО КУРСУ “ХІМІЯ В ПОБУТІ” В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФАКУЛЬТАТИВНОГО КУРСУ “ХІМІЯ В ПОБУТІ” В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФАКУЛЬТАТИВНОГО КУРСУ “ХІМІЯ В ПОБУТІ” В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
ФЕДОРІВ ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК 54(072.3) + 371.42
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ
ФАКУЛЬТАТИВНОГО КУРСУ “ХІМІЯ В ПОБУТІ”
В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
13.00.02 – теорія і методика навчання хімії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Романишина Людмила Михайлівна
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра педагогічної майстерності та освітніх
технологій, професор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ярошенко Ольга Григорівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри методики викладання
природничо-географічних дисциплін;
кандидат педагогічних наук,
Лікарчук Алла Михайлівна,
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №269
м.Києва, вчитель-методист хімії
Провідна установа: Мелітопольський державний педагогічний
університет, кафедра хімії, Міністерство
освіти і науки України, м.Мелітополь.
Захист відбудеться “08”червня 2004 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “05” травня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Нині освіта в Україні перебуває на новому етапі становлення і розвитку. Основна мета хімічної освіти учнів 8-9 класів, визначена в Державному стандарті базової і повної середньої освіти з хімії та у Концепції безперервної базової хімічної освіти в Україні (ст. 10), полягає у забезпеченні кожного випускника неповної середньої школи мінімумом хімічних знань, необхідних для продовження освіти на ІІІ ступені навчання або для майбутньої діяльності на виробництві та в побуті.
Пріоритетним завданням базової хімічної освіти є забезпечення практичної спрямованості хімічних знань та формування навичок безпечного поводження з найбільш поширеними речовинами у повсякденному житті. Важливою умовою вирішення цього завдання є формування в учнів умінь застосовувати знання на практиці. У шкільному курсі хімії достатньо уваги приділяється застосуванню теоретичних знань у виробничих процесах і мало - використанню теорії у повсякденному житті.
Теоретичні та методичні основи застосування знань на практиці закладено в дослідженнях Н.Буринської, В.Дедуха, В.Крутецького, Н.Менчинської, В.Онищука, А.Семенова, В.Симоненка та ін. У них акцентується увага на загальних питаннях застосування знань на практиці. Поза увагою залишається використання знань у повсякденному житті.
Дослідженню проблеми факультативного навчання присвятили свої праці В.Кизенко, Д.Комський, М.Кондаков, Ю.Мальований, С.Новиков, В.Ревякіна, О.Саркісян, Е.Соф’янц, О.Топузов Г.Чернобельська та ін. Змістом факультативного навчання хімії займалися такі вчені як І.Базелюк, В.Барко, М.Гладюк, А.Каверіна, А.Неймарк, Н.Романова, М.Хачатурян, Н.Шибаєва та ін. Віддаючи належне напрацюванням, здійсненим у цій галузі науки, слід зауважити, що проблема формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів умінь використовувати знання з хімії в повсякденному житті досліджена недостатньо. Через відсутність чіткої методичної системи вирішення цієї проблеми носить епізодичний, фрагментарний характер.
Вивчення практики роботи загальноосвітніх навчальних закладів показало, що причиною недостатнього рівня засвоєння теоретичного матеріалу з хімії є відірваність його від життя. Такої думки дотримується більшість учителів і 62 % опитаних учнів 8 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Одним із способів вирішення зазначеної проблеми може бути створення навчальної програми та випуск методичної літератури для вчителів з факультативного курсу “Хімія в побуті”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФАКУЛЬТАТИВНОГО КУРСУ “ХІМІЯ В ПОБУТІ” В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок