Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕЛИКОБРИТАНІЯ ТА ПРОБЛЕМА БУДІВНИЦТВА СУЕЦЬКОГО КАНАЛУ

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ ТА ПРОБЛЕМА БУДІВНИЦТВА СУЕЦЬКОГО КАНАЛУ

Назва:
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ ТА ПРОБЛЕМА БУДІВНИЦТВА СУЕЦЬКОГО КАНАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,56 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
САВЕНКОВ Валерій Валерійович
УДК 94(420):94(620).03
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
ТА ПРОБЛЕМА БУДІВНИЦТВА СУЕЦЬКОГО КАНАЛУ
07.00.02 Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ ?2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бур?ян Михайло Степанович,
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії та
міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крапівін Олександр Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
кандидат історичних наук, доцент
Гончаренко Анатолій Володимирович,
доцент кафедри всесвітньої історії
Сумського державного університету ім. А.С.Макаренка
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн
Захист відбудеться 01.07. 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а, корп. 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розісланий 01.06. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Довжук І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку міждержавних відносин на пострадянському просторі характеризується значним підвищенням інтересу до основних транспортних комунікацій. Насамперед це пов'язано із об'єктивним розвитком інтеграційних процесів, що відбуваються в цьому регіоні. Але на шляху до встановлення взаємовигідних міждержавних стосунків нерідко виникають серйозні перешкоди, зумовлені зіткненням інтересів різних країн регіону. Яскравим прикладом цього є боротьба за право створення нових трас транспортування нафти і газу, до якої залучено й нашу державу. Така боротьба не тільки може значною мірою призупинити процес розвитку торгівельно-економічних та фінансових зв'язків, але й погрожує виникненням міжнародних конфліктів. Ситуація, що склалася за нашого часу навколо реалізації російського (Балтійська трубопровідна система) та альтернативного йому українського (Одеса–Броди-Гданськ) проектів магістральних нафтопроводів, знову нагадує про те, що ефективна розбудова нових транспортних коридорів неможлива без зацікавленості всіх потенційних партнерів у пошуках компромісного вирішення проблеми. Полегшити цей процес, запобігти прийняттю поспішних, необачних рішень, що можуть обернутися серйозними геополітичними прорахунками, на наш погляд, має пильне вивчення досвіду вирішення подібних питань у минулому. Представлене дослідження є спробою показати шляхи розв'язання британськими правлячими колами однієї з таких проблем – проблеми, пов'язаної з будівництвом Суецького каналу.
Окрім того, вивчення певних аспектів історії міжнародних відносин на Близькому Сході, що становить складову частину дисертаційної роботи, набуває особливої актуальності у зв'язку з черговим спалахом напруженості в цьому регіоні. Таке дослідження, за наявності об'єктивного погляду на події, а також критичного підходу до усталених їх оцінок, значною мірою може допомогти не тільки виявити підґрунтя одного з найбільш гострих конфліктів сучасності, але й підказати найбільш прийнятні шляхи до його врегулювання.
Незважаючи на зазначене вище, історія Суецького каналу у вітчизняній історіографії майже не вивчалася, хоча в цілому проблема транспортно-комунікаційних коридорів, у тому числі шляхів транспортування нафти й газу, останнім часом все більше привертає увагу українських ЗМІ. Це питання серйозно розглядалося також на кількох науково-практичних конференціях, організованих Національним інститутом проблем міжнародної безпеки, Інститутом сходознавства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ВЕЛИКОБРИТАНІЯ ТА ПРОБЛЕМА БУДІВНИЦТВА СУЕЦЬКОГО КАНАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок