Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ЯКОСТІ КАНАЛУ ПЕРЕДАВАННЯ ГОЛОСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ЯКОСТІ КАНАЛУ ПЕРЕДАВАННЯ ГОЛОСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ЯКОСТІ КАНАЛУ ПЕРЕДАВАННЯ ГОЛОСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дубова Юлія Володимирівна
УДК 681.43.06
МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ЯКОСТІ КАНАЛУ ПЕРЕДАВАННЯ ГОЛОСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
01.05.02 – Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Квєтний Роман Наумович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри автоматики та
інформаційно-вимірювальної техніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Лисогор Василь Микитович,
Вінницький державний аграрний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович,
Фізико-механічний інститут
ім. Г.В.Карпенка НАН України,
м.Львів,
завідувач відділу методів і систем
обробки, аналізу та ідентифікації зображень
 
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. о 9-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, ГУК, 205.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “23” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Захарченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У наш час бурхливо розвивається зв’язок, змінюючи покоління за поколінням, велике значення набуває саме голосова інформація та якість її передавання за допомогою різноманітних мереж. Від аналогової передачі голосу у перших телефонних мережах суспільство перейшло до використання цифрової передачі через Інтернет (VoIP), якість та швидкість якої збільшується з кожним днем і у сучасних мережах третього покоління сягає вже 2 Мбіт/с. Мережі третього покоління, окрім цифрової передачі голосу, підтримують такі додаткові можливості, як відеотелефонія, аудіо- та відеоконференції, передача мультимедіа інформації, голосову та відеопошту, високошвидкісний доступ до мережі Інтернет, навігацію, відео-фотозйомку тощо з швидкістю від 144 КБіт/с до 2 Мбіт/с.
У світлі бурхливих змін та розвитку мереж передачі голосової інформації набуває особливої актуальності завдання дослідження якості передавання голосу цифровими телекомунікаційними системами. Ця задача є досить нетривіальною, оскільки кінцевою метою доставки голосової інформації є людина, яка і аналізує голосову інформацію за допомогою органів чуття, які досить важко, якщо й не зовсім неможливо, змоделювати. Звичайно, в цій ситуації природно використовувати так звану “експертну” або “суб’єктивну”, тобто людську, оцінку якості звуку, але такий сервіс є дуже дорогим та на регулярній основі його можуть дозволити собі лише декілька телекомунікаційних компаній у всьому світі, а саме такі “гіганти” ринку телефонії, як “AT&T Laboratories”, “British Telecom”, “Lucent Technologies Bell Labs” та декілька інших. Перед іншими компаніями постає проблема автоматизації оцінки якості звуку, над розв’язанням якої працюють науковці вже багато років.
Дослідження в галузі обробки, передавання та розпізнавання голосової інформації проводяться вітчизняними науковцями Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділу розпізнавання та синтезу звукових образів Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем (МННЦ ІТС НАНУ), Української асоціації з оброблення інформації та розпізнавання образів (УАСОІРО), Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Донецького інституту проблем штучного інтелекту, Вінницького національного технічного університету.
У 60-х роках ХХ століття українським професором Т.К.Вінцюком був розроблений метод використання динамічного програмування для розпізнавання мовних повідомлень, що став проривом в галузі розпізнавання мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ЯКОСТІ КАНАЛУ ПЕРЕДАВАННЯ ГОЛОСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок