Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретико-методологічні засади проектування інноваційних педагогічних систем

Теоретико-методологічні засади проектування інноваційних педагогічних систем

Назва:
Теоретико-методологічні засади проектування інноваційних педагогічних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,61 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка
Докучаєва Вікторія Вікторівна
УДК 37.013.001.76(043)
Теоретико-методологічні засади проектування
інноваційних педагогічних систем
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович, Луганський
національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, проректор
з науково-педагогічної роботи.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Лігоцький Анатолій Олексійович,
Київський наіональний університет внутрішніх справ, начальник кафедри педагогіки та роботи з персоналом;
доктор педагогічних наук, професор
Цокур Ольга Степанівна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор
Сорочан Тамара Михайлівна,
Луганський інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор.
Захист відбудеться 20 грудня 2007 року о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 20 листопада 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Інноваційні процеси, що є виразною прикметою суспільства, яке змінюється, становлять собою, на думку вчених, ледь не єдиний – цивілізований – спосіб подолання численних кризових явищ у всіх сферах людського буття. Процес загального оновлення уможливлює вже сьогодні вихід України на якісно інший рівень розвитку, у зв’язку з чим особливо актуалізується роль створюючого суб’єкта, здатного до вироблення стратегій подальших прогресивних перетворень.
Суб’єктний вимір якісних змін у галузі освіти набуває прояву у вигляді інноваційної діяльності педагогів-практиків, яка тривалий час здійснювалася на емпіричному рівні (принаймні – у таких стадіях її становлення, як ініціативна освітня діяльність та акція громадсько-педагогічного руху). Сучасна ситуація розвитку інноваційних процесів у освітньому просторі актуалізує остаточне доопрацювання й оформлення здобутків нового педагогічного знання в окрему наукову галузь – педагогічну інноватику. Проте, як показує наша дослідницька практика, зміст педагогічної інноватики не вичерпує всієї проблематики інноваційної діяльності, зумовленої, насамперед, її процесуальним аспектом.
Реальне здійснення інноваційної діяльності вимагає побудови концептуальної основи педагогічного нововведення, що включає цілепокладання, діагностику, прогнозування, розробку програми експерименту, відстеження його перебігу й результату. З огляду на це, існує потреба говорити про дещо іншу галузь міждисциплінарного синтезу – проектування інноваційної педагогічної діяльності.
До останнього часу в педагогічній науці домінувала точка зору на проектування як на певну функцію діяльності педагога. Сьогодні проектування не лише проголошується центральною ланкою в професійній освіті, але й вважається однією з технологій переходу від парадигми традиційної до парадигми інноваційної освіти в освітньому просторі взагалі. Проектність у всьому світі розглядається як стильова риса сучасного мислення. Проективну освіту віднесено до складових проектної культури фахівців. У цілому проективність визначається провідною тенденцією освіти майбутнього.
У контексті аналізу сучасного стану розвитку науки й техніки особливого значення набуває ціннісний аспект проектування, що пов’язано з революціонізуючим впливом останнього на різні види суспільної діяльності й практики – планування, програмування, прийняття рішень, інженерні розробки, наукові дослідження тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: Теоретико-методологічні засади проектування інноваційних педагогічних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок