Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Накопичення в металах ta термоактивована десорбція іонно-імплантованого дейтерію

Накопичення в металах ta термоактивована десорбція іонно-імплантованого дейтерію

Назва:
Накопичення в металах ta термоактивована десорбція іонно-імплантованого дейтерію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Куліш Володимир Григорович
УДК 548.3:539.25:533.924:621.039
Накопичення в металах ta термоактивована
десорбція іонно-імплантованого дейтерію
01.04.13 - фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків
2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Неклюдов Іван Матвійович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ „Харківський фізико-технічний інститут”, директор, м. Харків
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор Ільінський Олександр Іванович, Харківський державний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідуючий кафедри металознавства та термічної обробки, м. Харків
кандидат фізико-математичних наук Катрич Микола Петрович, Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів" НАН України НДІ ОКК, старший науковий співробітник, м. Харків
Провідна організація: | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики твердого тіла та фізичного матеріалознавства, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться " 21 " травня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, .
Автореферат розісланий " 18 " квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Айзацький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відомо, що проблеми енергетики майбутнього будуть вирішуватись як традиційними способами, так і шляхом створення промислових енергетичних установок на основі швидких атомних реакторів та реакторів термоядерного синтезу. Важливе місце при створенні цих реакторів займає опрацювання інженерних питань конструювання та виготовлення промислових реакторів, призначених, в першу чергу, для отримання електроенергії. В зв'язку з цим вже зараз великого значення набувають проблеми матеріалознавства.
Однією із важливих задач в складному ланцюгу інженерних проблем є вибір матеріалів для вузлів робочої (розрядної) камери реактора і, особливо, її першої стінки. Це зумовлено тим, що перша стінка буде знаходитись не лише під впливом інтенсивних потоків нейтронів з енергією 14 МеВ та електромагнітного випромінювання, а також буде піддаватись потужному іонному опромінюванню з густиною потоку до 1016іонов.см-2с-1. Значну частину цього корпускулярного потоку складають іони ізотопів водню – дейтерій та тритій.
З цього приводу, слід звернути увагу на те, що присутність водню в металах (сплавах) приводить до їх окрихчування, про що свідчать різке зниження пластичності, зміщення на десятки градусів температури крихко-в'язкого переходу, зниження міцності матеріалів та, як результат, втрата їх експлуатаційних характеристик.
В різноманітних технічних системах, де в силу певних причин можливе накопичення водню в елементах конструкцій, що знаходяться під значними механічними навантаженнями, воднева крихкість може бути джерелом серйозних аварій. До таких систем відносяться газопроводи високого тиску, ядерні реактори та ін.
Особливо небезпечний цей ефект для АЕС, так як вплив ядерних випромінювань, яким піддаються елементи активної зони та корпусів ядерних реакторів, помітно підсилюють крихкість матеріалів.
Незважаючи на значний прогрес у вивченні цього явища, його механізм ще недостатньо досліджено. Відповідно, не існує методів радикальної боротьби із цим ефектом. На сучасному етапі проблема безпеки АЕС вирішується із допомогою діагностики механічного стану матеріалів тих елементів ядерного реактора, які найбільше піддаються водневому окрихчуваннню, та прогнозуванню їх подальшої поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Накопичення в металах ta термоактивована десорбція іонно-імплантованого дейтерію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок