Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ АДМІНІСТРУВАННІ ПОДАТКІВ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ АДМІНІСТРУВАННІ ПОДАТКІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ АДМІНІСТРУВАННІ ПОДАТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Редич Олександр Володимирович
УДК 519.81:336.221
МОДЕЛЮВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ АДМІНІСТРУВАННІ ПОДАТКІВ
08.03.02 – ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем в економіці Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
 
 
Провідна установа:
 
 
Захист відбудеться 17 квітня 2003 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 при Київському національному економічному університеті за адресою: 03057, Київ-57, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою 03057, Київ-57, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий 17 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д. Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування податкової системи держави на сучасному етапі характеризується переглядом та корегуванням відносин у сфері оподаткування, пошуком нових організаційних структур податкової служби. Велика “ціна” помилкових рішень при реформуванні такого соціально важливого елемента державного регулювання як податкова система вимагає пошуку методів оцінювання якості її функціонування та засобів, які дадуть змогу проводити експерименти не над реальною економікою, а над її математичною моделлю в пам’яті комп’ютера.
Найпоширенішим підходом до оцінювання якості функціонування податкової системи є економічна оцінка за критерієм ефективності, тобто відношенням ефекту, що припадає на одиницю ресурсів використаних для одержання досягнутого результату. Проте складність кількісного його обчислення пов’язана з неможливістю врахування багатьох політичних та економічних факторів, що призводять до невизначеності та появи економічних ризиків держави в сфері оподаткування. До таких ризиків можна віднести, зокрема, зменшення податкових надходжень через неефективну податкову політику, що не враховує особливості соціально-економічного розвитку регіонів, відсутність горизонтальної та вертикальної рівності в оподаткуванні галузей, видів діяльності, несистемне і неупорядковане надання податкових пільг, неефективне функціонування спеціальних економічних зон.
Зменшення ризиків отримання негативних результатів при плануванні та здійсненні державою податкової політики може бути досягнуто через створення системи підтримки прийняття рішень при адмініструванні податків (СППРАП), що за класичною схемою повинна будуватись на основі економіко-математичних моделей процесів оподаткування, сучасних інформаційних технологій збору, оброблення і аналізу інформації та експертної бази знань.
Впровадження сучасних інформаційних технологій у державній податковій службі України (ДПСУ) створює передумови застосування у процесах прийняття рішень технологій інтелектуального аналізу даних та концепцій штучного інтелекту, що вивільнить потенціал органів податкової служби для прогнозної та аналітичної діяльності, масово-роз’яснювальної роботи, суттєво підвищить ефективність адміністрування податків.
Отже, проблеми дослідження методів моделювання процесів оподаткування, побудова адекватних економіко-математичних моделей та вибір комп’ютеризованих засобів для створення на їх основі СППРАП є актуальними і необхідними для наукового забезпечення реформування та розвитку податкової системи України на даному етапі.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Київського національного економічного університету, зокрема теми НДР “Проблеми розробки та впровадження інформаційних систем підтримки прийняття рішень в економіці України” у 20002001 рр. (номер державної реєстрації 0101U009215) та згідно з планом виконання науково-дослідної роботи Науково-дослідного центру проблем оподаткування Академії державної податкової служби України “Розробка системи електронної освіти з елементами дистанційного навчання в органах державної податкової служби України” у 20012002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ АДМІНІСТРУВАННІ ПОДАТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок