Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ НА РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В'ЄТНАМУ

ВПЛИВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ НА РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В'ЄТНАМУ

Назва:
ВПЛИВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ НА РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В'ЄТНАМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут економіки
ЧИНЬ СУАН ХЬЄУ
УДК 330.59
ВПЛИВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ
ПЕРЕТВОРЕНЬ НА РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ
В'ЄТНАМУ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка
праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Богиня Дем'ян Петрович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу економіки праці і зайнятості населення
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лібанова Елла Марленівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу дослідження проблем людського розвитку та розселення
 
кандидат економічних наук
Тімофєєв Володимир Олександрович,
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України,
головний науковий консультант відділу з соціальних питань та праці
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України (відділ проблем праці і політики доходів населення), м. Київ.
Захист відбудеться “26” грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розісланий “22” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За роки, що пройшли після початку реформ у В'єтнамі, внаслідок проведення радикальних соціально-економічних перетворень зросла ефективність виробництва, припинено спад у промисловості, а виробництво в аграрному секторі зростає з року в рік. У 1989–1999р. середньорічні темпи росту ВВП склали 6,8%, промислове виробництво зростало щорічно на 13,3%. Збільшилися обсяги випуску продукції промислових галузей: палива – у 3,2 рази, електроенергії – у 1,6 разу, будівельних матеріалів – у 2,7 рази, продовольчих обробок – у 1,9 разу. Сільськогосподарське виробництво щорічно зростало на 5,5%, а експорт – на 20%.
Проте, незважаючи на безсумнівні успіхи в проведенні реформ, в країні існує багато гострих соціально-трудових проблем, серед яких особливе місце займає такий ключовий чинник розвитку, як матеріальне становище більшості населення. Так, кількість бідних родин, хоча і значно зменшилася за останні роки, однак становить усе ж до 25% від їх загальної кількості. До найбільш актуальних проблем, що зумовлюють мотивацію трудової діяльності і гостроту соціально-економічної ситуації у В'єтнамі, відносяться і питання реформування оплати праці. У великих економічних центрах в останні роки активізувався процес соціального розшарування, усе більшою стає диференціація між містом і селом, що гостро ставить проблему розвитку системи соціального захисту населення.
Сучасний стан економіки В'єтнаму, як і інших країн, що знаходяться на шляху трансформації соціалістичної системи, вимагає пошуку дієвих концептуальних підходів до формування оновленої національної соціально-економічної політики. При цьому активне сприяння підвищенню рівня життя населення є першочерговим завданням, що виникає і повинне вирішуватися практично кожною державою, політика якої спрямована на реалізацію основ розвитку соціально орієнтованої ринкової економіки.
У більшості постсоціалістичних країн, у тому числі в Україні, розробка багатьох теоретичних і методичних питань, пов'язаних з рівнем життя, є в даний час досить глибокою і повною, а для ряду інших, менш досліджених аспектів, напрацьована перспективна теоретична база для подальшого аналізу. В той же час головна увага в'єтнамських вчених протягом трансформаціонного періоду зосереджується на системоутворюючих економічних чинниках ринкової економіки та механізмах активізації її розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ НА РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В'ЄТНАМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок