Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕСТИБУЛЯРНА ДИСФУНКЦIЯ ПРИ НЕЙРОСЕНСОРНІЙ ПРИГЛУХУВАТОСТІ (особливості діагностики та підходів до лікування)

ВЕСТИБУЛЯРНА ДИСФУНКЦIЯ ПРИ НЕЙРОСЕНСОРНІЙ ПРИГЛУХУВАТОСТІ (особливості діагностики та підходів до лікування)

Назва:
ВЕСТИБУЛЯРНА ДИСФУНКЦIЯ ПРИ НЕЙРОСЕНСОРНІЙ ПРИГЛУХУВАТОСТІ (особливості діагностики та підходів до лікування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,14 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство охорони здоров‘я України
Київський науково-дослідний інститут отоларингології
ім. проф. О.С.Коломійченка
ДІДКОВСЬКИЙ ВЯЧЕСЛАВ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 616.833.18-002-08-08:616.833.185-008.6
ВЕСТИБУЛЯРНА ДИСФУНКЦIЯ ПРИ НЕЙРОСЕНСОРНІЙ ПРИГЛУХУВАТОСТІ
(особливості діагностики та підходів до лікування)
14.01.19 – оториноларингологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця,
МОЗ України (м.Київ).
Наукові керівники:
доктор медичних наук, професор Мітін Юрій Володимирович, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри оториноларингології.
доктор медичних наук, професор, засл. діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, чл.-кор. АМН України Цимбалюк Віталій Іванович, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри нейрохірургії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, засл. діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Базаров Володимир Григорович, завідувач лабораторії клінічної аудіології та вестибулології Київського науково-дослідного інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка.
доктор медичних наук, професор Березнюк Володимир Васильович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри оториноларингології.
Провідна установа: Київська державна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, кафедра отоларингології, МОЗ України, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 27 “ вересня 2000 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 при Київському науково-дослідному інституті отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка (03057, м..Київ, вул. Зоологічна,3)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського науково-дослідного інститута отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка
Автореферат розісланий 23 серпня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
кандидат медичних наук А.І.Розкладка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
В оториноларингології, зокрема в клінічній аудіології, проблема своєчасної діагностики та лікування нейросенсорної приглухуватості займає чільне місце. За даними ВООЗ, 5-8% населення світу страждає зниженням слуху, з яких 65-93% - через нейросенсорну приглухуватість залежно від регіону. Епідеміологічні дослідження інвалідності в Україні, пов`язаної з патологією ЛОР-органів, показали, що найбільша частка (78,7-82,6%) в її формуванні належить кохлео-вестибулярним розладам (Базаров В.Г., 1988; Заболотный Д.И. и соавт., 1996). Кількість хворих на нейросенсорну приглухуватість останніми роками збільшилась та це захворювання домінує серед осіб працездатного віку (Мітін Ю.В., 1999).
Вестибулярна дисфункція у пацієнтів з нейросенсорною приглухуватістю обумовлена великою кількістю етіологічних та патогенетичних чинників, які можуть викликати одночасне порушення слухового та вестибулярного аналізаторів у любому їх відділі (Храппо Н.С., 1993, Розкладка А.И. и соавт., 1995; Березнюк В.В., 1998 и соавт.; Martini A., 1997; Billings K. R., Kenna M. A., 1999).
Вестибулярні розлади у пацієнтів з нейросенсорною приглухуватістю часто пов’язані з гемодинамічними порушеннями в судинах вертебробазилярної системи (Евдощенко Е.А., Косаковский А.Л., 1989; Благовещенская Н.С., 1990; Шидловская Т.В. и соавт., 1990; Ohinata Y. et al. 1997). Сучасний неінвазивний метод діагностики судинної патології — ультразвукова доплерографія — дозволяє вивчати та спостерігати в динаміці незначні функціональні та структурні зміни в судинах голови та шиї (Bartels E., Flugel K.A., 1993; Зозуля Ю. А.,1997).
Визначення стану вестибулярної функції є неоціненним для своєчасної медичної та соціальної реабілітації хворих на нейросенсорну приглухуватість та глухоту (Белякова И.А., 1989; Базаров В.Г., 1994; Бабияк В.И. и соавт., 1996).
Ступінь порушення вестибулярної функції при нейросенсорній приглухуватості може бути тим індикатором, який показує глибину та зворотність змін у внутрішньому вусі, а також бути орієнтиром для лікаря у виборі найбільш ефективного методу лікування та реабілітації слуху при цьому захворюванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВЕСТИБУЛЯРНА ДИСФУНКЦIЯ ПРИ НЕЙРОСЕНСОРНІЙ ПРИГЛУХУВАТОСТІ (особливості діагностики та підходів до лікування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок