Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ЧОРНОМОРСЬКИХ ПРОТОК У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, 1892-1920 рр.

ПРОБЛЕМА ЧОРНОМОРСЬКИХ ПРОТОК У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, 1892-1920 рр.

Назва:
ПРОБЛЕМА ЧОРНОМОРСЬКИХ ПРОТОК У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, 1892-1920 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,03 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
РУСАКОВ Костянтин Анатолійович
УДК 94(420) “1892/1920”: 94(560)(262.53)
ПРОБЛЕМА ЧОРНОМОРСЬКИХ ПРОТОК У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, 1892-1920 рр.
07.00.02 - Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Бур’ян Михайло Степанович, завідувач кафедри всесвітньої історії Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дьомін Олег Борисович, професор
кафедри нової та новітньої історії
Одеського національного університету
імені І.І.Мечникова
 
кандидат історичних наук, доцент
Татолі Тетяна Вікторівна,
доцент кафедри теорії та історії держави та права Луганської академії
внутрішніх справ МВС імені 10-річчя
незалежності України
Провідна установа: Дипломатична академія України
при МЗС України, кафедра зовнішньої політики
і міжнародного права (м. Київ).
Захист відбудеться 09.01.2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (адреса: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус 1, ауд.241).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
 
Автореферат розісланий 09.12.2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради кандидат історичних наук Довжук І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Значення міжнародних комунікацій взагалі, та морських комунікацій зокрема, не викликає сумніву. В наш час в результаті серйозних змін на політичній карті світу особливо зросло значення чорноморсько-каспійского регіону. Саме тут проходять основні транспортні комунікації, які, з’єднуючи розвинуті промислові центри Європи з багатими сировиною країнами Середнього Сходу і Центральної Азії, ведуть далі до великих ринків країн Індійського океану та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Крім того, регіон з’єднує Південно-Східну та Центральну Європу з країнами середземноморського басейну, формуючи спільний простір економічних і політичних інтересів Європи та Азії.
Важливе значення регіону, в тому числі й для України, полягає також в тому, що величезні запаси нафти та газу Прикаспія (значна частина з яких розвідана, але ще навіть не розроблена), можуть з’явитися на міжнародному ринку, перш за все, через Чорноморські протоки. Спроби обмеження проходу через Протоки і в наш час призводять до серйозних міжнародних ускладнень. Саме така ситуація виникла у 1994 р., коли Туреччина, в односторонньому порядку ввела новий регламент судноплавства в Протоках, що суперечить міжнародному законодавству.
Останнім часом в регіоні активізувалась діяльність міжнародних нафтових та фінансово-промислових компаній, що, в свою чергу, призводить до серйозного загострення протиріч навколо питання про створення нової конфігурації шляхів транспортування нафти та газу, впливає на формування сучасної системи міжнародних відносин в цілому.
Таким чином, для України регіон має величезне значення, насамперед з точки зору її національної безпеки.
Незважаючи на визначене вище, проблема чорноморських проток у вітчизняної історіографії майже не розроблялася. Правда, нещодавно стався сплеск інтересу до вказаної проблематики, результатом чого стала публікація цілої низки робіт, які відображають результати досліджень вітчизняних та зарубіжних вчених – учасників міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених проблемам міжнародних комунікацій. Крім того, в 2001 р., до 10-річчя незалежності України було опубліковано декілька важливих колективних монографій, які також торкались вказаної
№ ?орноморсько-Каспійський регіон: умови та перспетиви розвитку: Матеріали міжнародної конференції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ЧОРНОМОРСЬКИХ ПРОТОК У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, 1892-1920 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок