Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності

Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності

Назва:
Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМЕНІ А. В. НЕЖДАНОВОЇ
ЩІТОВА Світлана Анатоліївна
УДК 78. 03 + 785.7 (11) + 784.4 (5)
Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини:
від витоків до сучасності
Спеціальність 17. 00. 03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики та композиції Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Мірошниченко Світлана Володимирівна
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової, професор кафедри теорії музики та
композиції
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Іванов Володимир Федорович
Миколаївський державний педагогічний університет, професор кафедри теорії і історії музики та гри на музичних інструментах
кандидат мистецтвознавства, доцент
Муравська Ольга Вікторівна
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової, доцент кафедри сучасної музики та музичної культурології
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського, кафедра теорії і
історії культури
Захист відбудеться “24” січня 2007 року о 12. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. . . по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії ім. А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “18” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А. Д. Черноіваненко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Музична культура Дніпропетровського регіону заслуговує на увагу як складова частина української сучасної культури. Дніпропетровська композиторська школа – одна з наймолодших на Україні (створена в 1977) – певний час не вивчалась і не досліджувалась. До останніх років не було жодної спроби вивчення професійної композиторської творчості регіону. На сучасному історичному етапі назріла необхідність у детальному вивченні проблеми генезису музичної культури регіонів, в евристичному методі – наданні теоретичної інформації щодо професіоналізації всіх її галузей, в оприлюдненні архівних документів про функціонування творчих установ, музичних навчальних закладів, в аналізі творчості місцевих персоналій, розглядаючи все в контексті загальних процесів розвитку української музичної культури. Отже, виникає необхідність дати аналіз цієї складової частини української музики як такої, що втілює процеси, притаманні всьому українському мистецтві, і разом з тим, із своїми ознаками, збереженням місцевих традицій на Дніпропетровщині.
Ступінь дослідженості проблеми. На межі ХХ – ХХІ століть, в період сучасного розвитку музикознавства, з’являються наукові праці, спрямовані на відновлення подій минулого Дніпропетровського регіону. Робота А. Тулянцева „Творчий шлях Дніпропетровського робітничого оперного театру” (1998) відтворює діяльність колективу першого оперного театру Дніпропетровська в 20-ті – 30-ті роки ХХ століття, визначаючи його місце в загальному процесі становлення українського оперно-балетного мистецтва. Своєрідний літопис музичного життя Катеринославщини середини ХІХ – початку ХХ сторіччя містить робота В. Мітлицької „Музична культура Катеринославщини другої половини ХІХ – початку ХХ століття”. Значний внесок у дослідження музичного життя Катеринослава – Дніпропетровська зробила Л. Царегородцева – музикознавець, директор Дніпропетровського музичного училища (1982 – 2000), Голова Дніпропетровської організації Національної Спілки композиторів України (1973 – 1992).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок