Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ БІЗНЕСОВОГО КЛІМАТУ ЯК ФАКТОРУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)

ФОРМУВАННЯ БІЗНЕСОВОГО КЛІМАТУ ЯК ФАКТОРУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
ФОРМУВАННЯ БІЗНЕСОВОГО КЛІМАТУ ЯК ФАКТОРУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,06 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гапак Наталія Мирославівна
УДК 338.2:330.322 (477.87)
ФОРМУВАННЯ БІЗНЕСОВОГО КЛІМАТУ ЯК ФАКТОРУ
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ
(на матеріалах Закарпатської області)
Спеціальність 08.02.03 - організація управління,
планування та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту та маркетингу економічного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент,
Слава Світлана Степанівна,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри економіки, менеджменту
та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Лендєл Михайло Андрійович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Пан Лілія Володимирівна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І.Франка МОН України, кафедра економіки підприємства, м. Львів
Захист відбудеться 6 грудня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88008, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий 4 листопада 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент Слава С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подолання економічної кризи і формування об’єктивних передумов стійкого підйому економіки та підвищення соціального рівня життя населення України та її регіонів неможливе без створення сприятливого бізнесового клімату як важливої конкурентної переваги подальшого економічного розвитку регіону.
У період ринкової трансформації економіки важливого значення у формуванні відповідного бізнесового клімату та досягненні економічного піднесення набувають чинники активізації внутрішніх інвестиційних резервів, які часто переходять у джерела зростання економік інших країн – як у формі прямих вкладень, так і у формі відтоку споживчих витрат та конкурентноздатного кваліфікованого людського потенціалу. Значний резерв економічного розвитку – іноземні інвестиції, які є джерелом модернізації, реконструкції та створення нових підприємств і виробництв, теж вимагають відповідного механізму залучення та сприятливості.
Разом з тим, бізнесовий клімат має на меті не тільки залучення в економіку інвестиційних ресурсів, але й спрямований на забезпечення їх довгостроковості та здійснення реінвестицій, на однаковий рівень сприятливості для всіх суб’єктів економічної діяльності, на стимулювання бачення перспектив бізнесу, забезпечення його успішної діяльності та розширення.
Вивченню бізнесового клімату у політиці розвитку держави присвячені роботи таких західних економістів: Д.Бюрніер, С.Волтерс, Дж.Купер, К.Медіген, Р.Керол, Дж.Гордон, А.Нельсон, С.Бюр, Р.Вільсон, Л.Волкер та інші.
Питанням актуалізації проблеми формування сприятливого бізнесового клімату в Україні та його відмінностям від інвестиційного клімату приділяли увагу такі вітчизняні дослідники, як С.П.Кулицький, О.М.Нижник, С.С.Слава, В.Дубровський.
Комплексному теоретично-практичному дослідженню питань формування і оцінки інвестиційного клімату присвятили свої праці українські вчені – І.І.Лукінов, І.Благун, С.Захарін, І.Школа, С.І.Юрій, Б.В.Губський, С.К.Реверчук, С.А.Гуткевич, М.Г.Чумаченко, В.М.Геєць, А.С.Гальчинський, А.С.Філіпенко, А.В.Мерзляк та інші.
Значна увага українських вчених присвячена теоретичним і прикладним аспек- там створення та функціонування спеціальних економічних утворень (зон, територій пріоритетного розвитку тощо) як напрямку покращення бізнесового клімату економіки держави та окремих її регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ БІЗНЕСОВОГО КЛІМАТУ ЯК ФАКТОРУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКОЮ РЕГІОНУ (на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок