Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЕРАТИВНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК УТВОРЕННЯ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ДИМУ ПРИ ПОЖЕЖІ У ПРИМІЩЕННІ

ОПЕРАТИВНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК УТВОРЕННЯ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ДИМУ ПРИ ПОЖЕЖІ У ПРИМІЩЕННІ

Назва:
ОПЕРАТИВНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК УТВОРЕННЯ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ДИМУ ПРИ ПОЖЕЖІ У ПРИМІЩЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЄЛІЗАРОВ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 614.842
ОПЕРАТИВНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК УТВОРЕННЯ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ДИМУ ПРИ ПОЖЕЖІ У ПРИМІЩЕННІ
Спеціальність 21.06.02 – Пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МВС України, Міністерство внутрішніх справ (м. Київ)
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор Алексієв Олег Павлович, завідувач кафедрою електрообладнання автомобілів Харківського державного автомобільно-дорожнього технічного університету, Міністерство освіти та науки України (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Комяк Валентина Михайлівна, Академія пожежної безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України (м. Харків), професор кафедри фундаментальних дисциплін;
кандидат технічних наук, доцент Сирих Василь Миколайович, науково-дослідний інститут судової експертизи ім. Бокаріуса М.С., Міністерство юстиції України (м. Харків), завідувач сектором пожежно-технічних досліджень
Провідна установа: Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, Міністерство освіти та науки України, кафедра безпеки життєдіяльності та інженерної екології (м. Харків)
Захист відбудеться "26" квітня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.01 при Академії пожежної безпеки України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевська, 94
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Академії пожежної безпеки України, за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, 94
Автореферат розісланий "23" березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Кривцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. У сучасних умовах розвитку і структурної перебудови промисловості України, стосовно до потреб ринку, істотно зростає можливість пожежі на промислових підприємствах і в суспільних будинках. Так, по статистичним даним за 1998-1999 р.р., близько 50% усіх пожеж у м. Харкові і Харківській області мали місце саме у виробничих приміщеннях. Серед небезпечних факторів пожежі в приміщенні одним з найбільш істотних є наявність диму. Існуюча нормативно-технічна документація не дає можливості з прийнятним ступенем точності розрахувати характеристики розвитку пожежі і, зокрема, впливи диму на життя і здоров'я людей.
Тому актуальною є задача чисельного й експериментального дослідження особливостей поширення диму в приміщенні, з урахуванням практичних нестатків пожежної охорони в розглянутому класі приміщень.
У більшості випадків дим, як небезпечний фактор пожежі, грає істотну (а в більшості випадків головну) роль.
Дослідження в області пожежі протягом значного проміжку часу проводилися окремо від вивчення поширення диму. При цьому, основна увага приділялася оцінкам температурного впливу пожежі, розроблялися моделі, засновані на принципах газової динаміки, гідравліки і теорії теплопровідності.
Перші дослідження в галузі чисельного моделювання пожежі в приміщенні були початі в 1927 р. Індбергом у Національному бюро Стандартів США. Через тринадцять років Каваго запровадив у практику критерій впливу вентиляції на пожежу, експериментально підтверджений Гросом і Робертсоном у 1960 р. Фундаментальна ідея про зонну структуру пожежі була висунута Томасом і Хінклі у 1963 р. При цьому з'явилася можливість враховувати рух газоподібних продуктів горіння, інших речовин, що виділяються при горінні і макрочасток диму.
Дослідження в даній галузі проводилися також у ВНДІПО МВС РФ і ВІПТШ МВС РФ.
В даний час відбувається інтенсивний розвиток як теоретичних, так і експериментальних методів вивчення особливостей пожежі, зокрема, пожежі в приміщенні.
Як показує аналіз публікацій, при всім різноманітті існуючих методів визначення характеристик пожежі в літературі відсутній єдиний підхід. Це зв'язано зі складністю моделювання процесів, що відбуваються при пожежі в приміщенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОПЕРАТИВНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК УТВОРЕННЯ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ДИМУ ПРИ ПОЖЕЖІ У ПРИМІЩЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок