Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОСТОРОВИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ НЕВІДОМИХ ДВОЗВ’ЯЗНИХ ОБЛАСТЕЙ КОНТАКТУ

РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОСТОРОВИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ НЕВІДОМИХ ДВОЗВ’ЯЗНИХ ОБЛАСТЕЙ КОНТАКТУ

Назва:
РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОСТОРОВИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ НЕВІДОМИХ ДВОЗВ’ЯЗНИХ ОБЛАСТЕЙ КОНТАКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шишканова Ганна Анатоліївна
УДК 539.3
РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОСТОРОВИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ НЕВІДОМИХ ДВОЗВ’ЯЗНИХ ОБЛАСТЕЙ КОНТАКТУ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті, Міністерство аграрної політики України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дирда Віталій Іларіонович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри „Надійність та ремонт машин”
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Пожуєв Володимир Іванович,
Запорізька державна інженерна академія,
ректор
доктор фізико-математичних наук, професор
Калоєров Стефан Олексійович
Донецький національний університет,
професор кафедри теорії пружності та
обчислювальної математики
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної механіки, Міністерство освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться “23” березня 2006 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 при Донецькому національному університеті, за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24; головний корпус, математичний факультет, ауд. 603.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ 16 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю. В. Мисовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При експлуатації сучасної техніки в промисловості та будівництві присутня контактна взаємодія елементів конструкцій. Як правило, області контакту характеризуються високим рівнем концентрації напружень, що часто призводить до зниження ефективності роботи або руйнування механізмів та споруд. Вивчення напружено-деформованого стану елементів конструкцій в зонах контакту необхідно для підвищення точності розрахунків на міцність та довговічність, що сприяє активному розвитку механіки контактних взаємодій.
Дослідження в механіці контактних взаємодій пов’язані з необхідністю введення адекватних математичних моделей, які враховували б з достатньою точністю реальні механічні ефекти, та зі складністю математичного аналізу мішаних задач теорії пружності, які формулюються в рамках прийнятих моделей. Відомо, що поки ще не існує загального математичного апарату для розв’язання просторових задач з різними умовами та складною геометрією контакту, кожна постановка задачі потребує розробки свого методу розв’язку.
Аналіз публікацій показує, що математична теорія розв’язання задач контактної взаємодії досить добре розвинута для простих форм штампів, зокрема кругових, еліптичних та кільцевих в плані. Проте, в машинобудуванні в зв’язку з погрішностями технології виготовлення, в процесі різних умов роботи, під впливом агресивного середовища виникає зміна розмірів та форми елементів конструкцій, тому часто з’являється необхідність розв’язку задач з областями контакту, близькими до правильної форми. В багатьох практичних випадках конструкторами проектується складна геометрія контактуючих деталей машин. Таким чином, незважаючи на значні досягнення механіки контактної взаємодії, недостатньо дослідженими залишаються задачі з урахуванням реальної складної форми контактуючих тіл, зокрема, у відомих з літератури дослідженнях залишилися невирішеними проблеми побудови аналітичних розв’язків контактних задач для двозв’язної невідомої заздалегідь області контакту без тертя та при врахуванні сил тертя, що і обумовлює актуальність даної дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження виконувалися відповідно до наукових планів кафедри “Надійність та ремонт машин” Дніпропетровського державного аграрного університету, та науково-дослідницької теми кафедри прикладної математики Запорізького національного технічного університету “Розробка математичних моделей об’єктів та процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОСТОРОВИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ НЕВІДОМИХ ДВОЗВ’ЯЗНИХ ОБЛАСТЕЙ КОНТАКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок