Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У МОЛОДИХ ЖІНОК, ЯКІ НЕ НАРОДЖУВАЛИ

ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У МОЛОДИХ ЖІНОК, ЯКІ НЕ НАРОДЖУВАЛИ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У МОЛОДИХ ЖІНОК, ЯКІ НЕ НАРОДЖУВАЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВўЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім.П.Л.ШУПИКА
ГЛАЗКОВА ІРИНА БОРИСІВНА
УДК 615.477.87.03:616-053.67-055.2
ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ
У МОЛОДИХ ЖІНОК, ЯКІ НЕ НАРОДЖУВАЛИ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ–2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному
університеті ім.С.І.Гергієвського МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК
кандидат медичних наук, доцент Баскаков Петро Миколайович, Кримський медичний університет ім.С.І.Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології післядипломної освіти
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ
доктор медичних наук Корнацька Алла Григорівна, Інсти-
тут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, го-ловний співробітник відділення планування сімўї;
доктор медичних наук, професор Артамонов Володимир Сергійович, Національний медичний університет ім.акад. О.О. Богомольця, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2
ПРОВІДНА УСТАНОВА
Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології, м.Одеса
Захист дисертації відбудеться "14 " _березня_ 2001 року
о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “_13_” _лютого_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вагітність у молодих жінок є складною медико-соціальною проблемою, для попередження якої необхідна ефективна і безпечна контрацепція (О.О.Зелінський, 1995; І.Б.Вовк, 1997; В.С.Артамонов, 1998). Як правило, перший статевий контакт у дівчин відбувається без контрацептивного захисту і його виходом може бути небажана вагітність.
Не викликає сумнівів той факт, що основною метою контрацепції в молодих жінок, які не родили, є саме попередження аборту і його негативних наслідків. Відомо, що сучасна молодь віддає перевагу використовуванню контрацептивів, які крім ефективності і безпеки для здоров'я, повинні бути доступними, економічно вигідними і прийнятними. Проте, у цьому відношенні жодний з існуючих методів контрацепції не є ідеальним (В.Н.Серов та співавт., 1996; Б.М.Венцковський, 1997; В.Н.Кулаков, 1997).
За даними світової статистиків і ВООЗ, із сучасних методів контрацепції найбільше ефективними і поширеними є внутрішньоматковий і гормональний.
При усіх відомих перевагах гормональної контрацепції (високий контрацептивний ефект і прийнятність), тривале застосування даного методу контрацепції в молодому віці небезпечно, тому що функція гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи ще не стабільна і втручання в складні нейро-гуморальні процеси може викликати її порушення, поряд із системними реакціями і змінами гемостазу (І.Б.Вовк, 1997; В.Н.Прилепська, 1997; А.Г.Корнацька та співавт., 1999).
Внутрішньоматкова контрацепція не робить системного впливу на організм жінки, у тому числі і на гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникову систему. Проте ефективність її нижче. Крім того, при цьому виді контрацепції існує можливість виникнення таких ускладнень, як запальні захворювання органів малого таза, кровотеч, експульсії й ін., що, безумовно, обмежує прийнятність даного методу (І.І.Гребешова та співавт. 1990; Л.В.Тимошенко та співавт., 1998). Безумовно, ми повністю погоджуємося з думкою провідних спеціалістів країни (В.С.Артамонов та співавт., 1998; А.Г.Корнацька, 1998; І.Б.Вовк та співавт., 1999), що у молодих жінок, які не народжували, використання внутрішньоматкової контрацепції повинно бути обмежено. Однак, в ряді випадків у пацієнток цієї групи мають місце протипоказання для тривалого застосування гормональних препаратів, що диктує необхідність пошуку нових рішень даного питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У МОЛОДИХ ЖІНОК, ЯКІ НЕ НАРОДЖУВАЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок