Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКОВІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

ПОДАТКОВІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Назва:
ПОДАТКОВІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Хвесик Юлія Михайлівна
УДК 504.062 :336.02
ПОДАТКОВІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ
ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бистряков Ігор Костянтинович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідувач відділу проблем використання та охорони земельних ресурсів.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Мішенін Євгеній Васильович, Сумський національний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з наукової роботи;
кандидат економічних наук, доцент Жолкевський Петро Францевич, Український інститут аерофотогеодезичних вишукувань Міністерства аграрної політики України, директор.
Провідна установа:
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економіко-екологічних проблем приморських регіонів, м. Одеса.
Захист відбудеться “23” грудня 2005 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “18 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Існування податків обумовлено потребами держави в засобах для виконання своїх важливих функцій. Проте оподаткування пов’язано з багатьма чинниками, зокрема з прямими витратами на збір податків, а також впливом оподаткування на ефективність розподілу ресурсів і справедливість використання доходів.
З моменту отримання незалежності в Україні прийнято цілий ряд законів і положень з питань оподаткування. Сформована податкова система України встановлює велику кількість обов’язкових податків, зборів і відрахувань до державних фондів. Близько 80% усіх отриманих доходів надходить від податку на доход з прибутку від підприємницької діяльності; на додану вартість; відрахувань до пенсійного фонду; на доходи громадян; акцизного збору. Кошти від податків на землю, інші природні ресурси здебільшого надходять у розпорядження місцевих органів влади.
Серед багатьох видів макроекономічної політики в переважній більшості випадків, як правило, надається пріоритет саме податково-бюджетній політиці і комплекс об’єктивних факторів пояснює підвищений інтерес влади до питань оподаткування, в першу чергу, обумовлений потребами в збільшенні доходів. В повній мірі це стосується природокористування. Проте діючі податкові важелі і стимули у цій сфері є недостатньо ефективними, вони не забезпечують збалансованого використання природноресурсного потенціалу, його охорону та відтворення. Саме тому виникла нагальна необхідність поглиблення теоретико-методологічних підходів до формування ефективних податкових механізмів з урахуванням особливостей і специфіки платного природокористування.
Зазначеній проблемі присвячені праці таких відомих вчених: С.В. Баруліна, О.Ф.Балацького, І.К.Бистрякова, С.І.Дорогунцова, Б.М.Данилишина, Д.С.Добряка, Л.В.Дейнеко, Є.А. Зіня, Я.В.Коваля, А.С.Лисецького, І.С.Мельника, Є.В.Мішеніна, В.С.Міщенка, Я.Б.Олійника, О.М.Паламарчука, В.М.Трегобчука, Ю.Ю.Туниці, М.А. Хвесика, А.М.Федорищевої, В.М.Федорової та ін.
Податкова політика взагалі і в системі природокористування зокрема має суттєвий вплив на майбутній економічний розвиток держави. Саме її чітка визначеність, сприйняття платниками податку, об’єктивність та виваженість мають спонукати до широкого залучення інвестицій, розвитку підприємництва, забезпечення ефективного використання природноресурсного потенціалу і практичної реалізації моделі сталого розвитку держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОДАТКОВІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок