Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології комплексного ферментного препарату –фруктофуранозидази з біомаси дріжджів роду Saccharomyces

Розробка технології комплексного ферментного препарату –фруктофуранозидази з біомаси дріжджів роду Saccharomyces

Назва:
Розробка технології комплексного ферментного препарату –фруктофуранозидази з біомаси дріжджів роду Saccharomyces
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національний університет Харчових технологій
МАЛІНОВА Наталія Яковлівна
УДК 663.15:577.152.3:664.164
Розробка технології комплексного ферментного
препарату –фруктофуранозидази з біомаси
дріжджів роду Saccharomyces
03.00.20 – Біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент,
Мірошников Олег Миколайович,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Маринченко Віктор Опанасович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри біотехнології продуктів
бродіння екстрактів та напоїв
кандидат технічних наук,
Бойко Петро Миколайович,
Державний концерн “Укрспирт”,
начальник відділу технічної політики
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “11” червня 2003 р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 в Національному університеті харчових технологій за адресою:
01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 10 травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент В.М. Поводзинський
Загальна характеристика роботи
актуальність теми. Сьогодні у світі понад 60 млн чоловік хворі на цукровий діабет і захворювання дедалі поширюється. Одним з факторів, що стримують нарощування об’ємів виробництва відомих і нових лікувальних дієтичних продуктів на основі застосування фруктози та високофруктозних сиропів є відсутність комплексного ферментного препарату ?-фруктофурано-зидази (КФП ?-ФФ) вітчизняного виробництва. За браком дешевої технології цього ферменту майже весь інвертний сироп (40 000 т за рік) отримують кислотним гідролізом цукрози, який, на відміну від ферментативного, супроводжується утворенням побічних продуктів, вилучення яких значно ускладнює технологічний процес і підвищує вартість кінцевого продукту (глюкозного та фруктозного сиропів). Тому на сьогодні в Україні потреби у КФП ?-ФФ з активністю 30 од/мг становлять приблизно 5 т на рік. Крім того, введення у практику сільського господарства нових культур, зокрема топінамбура, актуалізує проблему утилізації відходів його переробки (віджиму, стічних вод) при виробництві інуліну.
Отже, важливим завданням для сучасного розвитку кондитерської і консервної галузей харчової промисловості, виробництва нових лікувально-профілактичних препаратів та продуктів функціонального призначення на основі мікробіологічної промисловості є розроблення сучасної енерго- та ресурсоощадної біотехнології високоактивного КФП ?-ФФ з тривалим терміном зберігання, з можливістю використання як сировини біомаси хлібопекарських дріжджів, накопиченої на відходах переробки топінамбура. Вирішенню цих важливих завдань і присвячена дисертаційна робота, виконана в Національному університеті харчових технологій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились відповідно до тематики науково-дослідних робіт Проблемної науково-дослідної лабораторії Національного університету харчових технологій “Розробка комплексної безвідходної технології переробки топінамбура з використанням біоконверсії та фізичних впливів з метою одержання продуктів лікувально-профілактичного призначення”, що виконувалась згідно з наказом Міністерства освіти України № 37 від 13 лютого 1997 р. (№ 0197 U 001108 державної реєстрації).
Автор особисто приймала участь в проведенні лабораторних та промислових досліджень, обробці та аналізі отриманих результатів.
Мета і задачі досліджень. Мета роботи полягає в розробленні технології КФП ?-ФФ з біомаси дріжджів Saccharomyces cerevisiae, що накопичена при культивуванні на відходах переробки топінамбура, або з біомаси дріжджів промислового виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка технології комплексного ферментного препарату –фруктофуранозидази з біомаси дріжджів роду Saccharomyces

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок