Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ / сторінка 2

Назва:
ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,16 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Клінічні індекси, запропоновані для характеристики запальної активності, базуються переважно на оцінці самопочуття хворим, через що не можуть вважатися об’єктивними (L. Biancone et al., 2002; D.A. Drossman, 2004). Отже, пошук інформативних критеріїв, які б вказували на активність захворювання і допомагали у визначенні загострення НВК і ХК, є актуальним.
Незважаючи на велику кількість наукових досліджень, залишаються нез’ясованими етіологія та багато питань патогенезу НВК і ХК. Захворювання характеризуються складним патогенезом, тому провідний механізм формування НВК і ХК може істотно відрізнятися? і визначення цих патогенетичних особливостей дозволить поліпшити діагностику нозологічних форм ХЗЗК.
Згідно з сучасними уявленнями, у механізмі розвитку НВК і ХК важливу роль грають імунні розлади, дисбаланс рівноваги процесів перекисного окиснення ліпідів-антиоксидантного захисту (ПОЛ-АОЗ), порушення процесів детоксикації, обміну сполучної тканини, метаболічні та дисциркуляторні зміни (М.А. Ардацкая, 2005; А.Е. Дорофєєв, 2004; D.A. Drossman, 2004; C.S.J. Probert, 2005).
Формування морфологічних та метаболічних змін у слизовій оболонці кишківника при ХЗЗК модулюється месенджерами, серед яких такі високоактивні медіатори, як цитокіни, оксид азоту (Т.Д. Царегородцева, 2003; С.М. Чуклін, Переяслов А.А., 2005; F. Shanahan, 2002). Між іншим, стан активності синтезу цитокінів у хворих на НВК і ХК із різними клінічними формами, зв’язок із наявними імунними порушеннями, структурними та метаболічними змінами слизової оболонки кишківника мало вивчені.
Відомо, що цитокіни є агоністами синтезу оксиду азоту та окисних процесів, а при зміні рівноваги інтенсивності процесів ПОЛ і АОЗ вільні радикали можуть здійснювати безпосередній ушкоджуючий вплив на клітини, тому потребує з’ясування стан активності процесів ПОЛ і системи АОЗ у хворих на НВК і ХК при зіставленні із показниками рівнів циркулюючих цитокінів, морфологічними та метаболічними змінами. Знання патогенетичних особливостей, характеру імунологічних та метаболічних порушень у хворих із різними нозологічними формами ХЗЗК не тільки поглибить теоретичні уявлення про окремі патогенетичні механізми НВК та ХК, а й стане науковим обґрунтуванням при розробці алгоритму обстеження й лікування таких хворих.
Лікування ХЗЗК є однією з складних проблем сучасної гастроентерології. Найбільш розроблені методи так званої „базисної” терапії, сутність якої зводиться до гальмування активності запалення при загостреннях НВК і ХК і проведенні курсів підтримувальної протирецидивної терапії (М.П. Захараш, Т.Г. Кравченко, 2003; A.І. Смікодуб, В.А. Бушнєва, 2005; С.М. Ткач, 2005). Згідно оцінці вчених стійкої ремісії при лікуванні засобами базисної терапії вдається досягти лише у 30% хворих (Van Deventer S.J.H, 2002; K. Herrlinger, 2002; J. Hoffmann, M. Zeitz, 2002), тому необхідним є пошук об’єктивних критеріїв для оцінки ефективності терапії й розробка більш ефективних методів лікування. З огляду на значимість порушень окисно-антиокисної рівноваги як фактору патогенезу ХЗЗК, актуальним є визначення доцільності застосування препаратів з антиоксидантними властивостями в терапії хворих для підвищення її ефективності.
Встановлення клініко-патогенетичних особливостей нозологічних форм ХЗЗК на основі вивчення механізмів їх формування та визначення критеріїв оцінки активності загострення дозволять підвищити ефективність діагностики НВК і ХК, обгрунтувати вибір методу терапії. Вчасна діагностика загострення та призначення патогенетично обґрунтованого лікування сприятимуть досягненню більш повної ремісії, запобіганню формування прогресуючих форм й ускладнень ХЗЗК, і, тим самим, дозволять кардинально змінити якість, економічність лікування пацієнтів і покращити прогноз захворювання. Все це свідчить про медичну й соціальну значущість проблеми, перспективність її вивчення, обумовлює актуальність дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робот Харківської медичної академії післядипломної освіти, затвердженим МОЗ України, є фрагментом НДР „Патогенетичне обґрунтування профілактики та диференційованого лікування хвороб травного тракту на підставі розробки ранніх діагностичних критеріїв” (державний реєстраційний номер 0103U004670).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок