Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ / сторінка 4

Назва:
ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,16 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

Вперше дано наукове обґрунтування регуляторної ролі цитокінів у формуванні біохімічних та морфологічних змін при хронічних запальних захворюваннях кишківника, уточнені патогенетичні основи й виявлені особливості цитокінової регуляції при неспецифічному виразковому коліті та хворобі Крона. Вперше обгрунтовані та запропоновані критерії диференційної діагностики неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона на підставі вивчення спектру цитокінів. Доведена можливість визначення активності загострення неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона за показниками цитокінів крові. Виявлені особливості спектру цитокінів у хворих на хронічні запальні захворювання кишківника в залежності від стану слизової оболонки товстої кишки, протяжності ураження кишківника, наявності дисбактеріозу, давності, ступеня тяжкості захворювання, ефективності терапії. Вперше обґрунтовані критерії оцінки ефективності лікування хронічних запальних захворювань кишківника та можливість прогнозування перебігу неспецифічного виразкового коліту за показниками цитокінів крові.
Вперше за допомогою дослідження нітриту крові та індуцибельної синтази оксиду азоту слизової оболонки товстої кишки встановлені відмінності у активності синтезу оксиду азоту хворих на неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона, встановлений взаємозв’язок між активністю синтезу прозапальних цитокінів та оксиду азоту у хворих на неспецифічний виразковий коліт.
Підтверджена значущість порушень процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту у патогенезі хронічних запальних захворювань кишківника, встановлені відмінності у ступені змін активності ферментної системи антиоксидантного захисту при неспецифічному виразковому коліті та хворобі Крона. Виявлено позитивну кореляцію між показниками ПОЛ-АОЗ крові й слизової оболонки товстої кишки. Встановлений характер взаємозв’язків змін цитокінової регуляції та показників ПОЛ і АОЗ, синтезу оксиду азоту при неспецифічному виразковому коліті та хворобі Крона.
Внесені нові суттєві доповнення, які характеризують морфологічні зміни слизової оболонки товстої кишки при хворобі Крона та неспецифічному виразковому коліті. Вперше показано, що зниження активності ферментів антиоксидантного захисту слизової оболонки товстої кишки у хворих на неспецифічний виразковий коліт в стадії загострення сполучається з порушеннями процесів енергетичного синтезу. Встановлені особливості регенерації слизової оболонки кишківника у хворих із частими рецидивами неспецифічного виразкового коліту.
Дано наукове обґрунтування доцільності застосування антиоксидантних препаратів при хронічних запальних захворюваннях кишківника і патогенетично обгрунтовані принципи їх призначення у хворих на неспецифічний виразковий коліт. Проведена порівняльна характеристика антиоксидантних ефектів препаратів цитраргініну та три-ві-плюс. Вперше запропонований і науково обґрунтований підхід до корекції синтезу прозапальних цитокінів шляхом зменшення його стимуляції. Показано позитивний ефект комбінації цитраргініну, три-ві-плюс на показники імунітету та неспецифічної резистентності організму хворих на НВК.
Одержано 7 патентів на винахід.
Практичне значення одержаних результатів. Вивчення ранніх клінічних проявів, лабораторних змін на етапі маніфестації неспецифічного виразкового коліту і хвороби Крона дозволило розробити алгоритм діагностичного пошуку цих захворювань. Запропоновано метод диференційної діагностики НВК і ХК шляхом визначення імунних порушень та активності синтезу оксиду азоту. Розроблено критерії оцінки активності загострення хронічних запальних захворювань кишківника за показниками прозапальних цитокінів крові хворих: ІЛ-1в при НВК і ФНП-a, ІФ- – при ХК. Виділено додаткові показники оцінки морфологічного стану слизової оболонки товстої кишки за вираженістю порушень процесів її енергопостачання та репарації.
Дані, отримані при вивченні спектру цитокінів у хворих на неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона після лікування, дозволяють виділити хворих із збереженням запальної активності та резистентністю до лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ КИШКІВНИКА: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок