Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ГАЙДАМАЧЧИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ

ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ГАЙДАМАЧЧИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ГАЙДАМАЧЧИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,48 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кейда Федір Федорович
УДК 883 (091) “18/19”
ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ГАЙДАМАЧЧИНИ
В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ
10.01.01 – українська література
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Маріупольському гуманітарному інституті Донецького національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант – дійсний член АПН України,
доктор філологічних наук, професор
ХРОПКО Петро Панасович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри
української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ФЕДЧЕНКО Павло Максимович,
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка
НАН України, провідний науковийспівробітник;
доктор філологічних наук, професор
ГУЛЯК Анатолій Борисович,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця, завідувач кафедри
україністики;
доктор філологічних наук
БОВСУНІВСЬКА Тетяна Володимирівна,
Київський інститут “Слов’янський університет”,
завідувач кафедри української філології
Провідна установа - Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, кафедра української літератури, Міністерство
освіти і науки, місто Тернопіль.
Захист відбудеться “ 31 ” травня 2001 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.15 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 02017, м. Київ, бульвар Шевченка, 14, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (02017, м. Київ, вулиця Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 27 квітня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.КОПАНИЦЯ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні ситуацію з літературознавчим осмисленням української літературної гайдамакіани – помітного на сьогодні материка українського письменства – маємо всі підстави назвати малозадовільною. Це не дивно, адже впродовж багатьох десятиріч, за влучним висловом Василя Стуса, “сміялась божевільна Україна у смертнім леті на чужім крилі”. Звісна річ, що літературознавці оминали твори, де порушувалися “дражливі” проблеми. Серед таких довгий час була проблема художнього осмислення гайдамаччини у нашому письменстві. Актуальність запропонованої праці зумовлюється й тією обставиною, що на тлі політичних процесів нашої доби помітно зростає інтерес широкого загалу до національної минувшини. Імператив часу – відмовитися від замовчування драматичних суперечностей літературного розвитку, подолати похибки у його науковому осмисленні.
Таке становище зумовлює необхідність ґрунтовного, системного наукового студіювання художньої літератури про гайдамаччину як важливої складової пізнання визвольного руху українців, адже за понад двохсотлітню тяглість побутування наше письменство надбало досить поважну кількість творів на цю тему. Дослідження усього масиву літературного матеріалу, в тому числі менш відомих та практично невідомих творів, має неабияке значення для створення загальної концепції національного письменства, конкретизації картини його поступування, сприяє розв’язанню важливих загальнотеоретичних проблем. Отже, на часі – ширший, позбавлений командно-директивного втручання погляд на образне втілення переломних подій багатостраждальної української історії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна праця тісно пов’язана з темою кафедри української мови та літератури Маріупольського гуманітарного інституту Донецького національного університету – “Актуальні проблеми української літератури і фольклору”. Дослідження виконане як складова частина цієї комплексної теми.
Мета роботи – виконати системний аналіз усього масиву української літературної гайдамакіани, визначити провідні закономірності її розвитку, з’ясувати особливості, властиві художній сфері як відомих, так і “забутих” творів про гайдамаччину, показати їх значення й мистецьку цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ГАЙДАМАЧЧИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок