Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ В СИСТЕМІ ВЛАДНИХ ВІДНОСИН

ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ В СИСТЕМІ ВЛАДНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ В СИСТЕМІ ВЛАДНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г. С. КОСТЮКА
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОЛІЩУК МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 159.98:355.23:37.035.7
ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ
ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ
В СИСТЕМІ ВЛАДНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології імені Г. С. Костюка, АПН України.
Науковий керівник: | дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, директор
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор,
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри, м. Київ
кандидат психологічних наук, доцент,
Потапчук Євген Михайлович,
Науково-дослідний інститут Державної прикордонної служби України, старший науковий співробітник, м. Хмельницький
Провідна установа: | Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія мас та організацій, м. Київ
Захист відбудеться “8” червня 2004 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “30“ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Психологічний вплив як сутнісна характеристика буття людини є необхідною умовою успішної взаємодії та діяльності людей. У наш час здійснюється перегляд уявлень про людину як особистість, її неповторну цінність, про колектив як своєрідне соціальне об’єднання людей. У цьому контексті заслуговує на увагу є теоретико-експериментальна розробка проблеми психологічного впливу загалом та військових керівників на підлеглих зокрема. Кардинальні зміни, що відбуваються у суспільстві, в тому числі й у Збройних силах України та інших військових формуваннях, висувають проблему психологічного впливу на підлеглих як одну з актуальних.
Активізація інтересу дослідників до вивчення особливостей психологічного впливу військових керівників на підлеглих пов’язана з необхідністю розв’язання багатьох, передусім, практичних завдань, спрямованих на оптимізацію процесу управління у військовій сфері.
Важливою є потреба у вивченні умов та шляхів забезпечення дієвого психологічного впливу військових керівників на підлеглих з урахуванням специфічних ситуацій їх професійної діяльності. У цьому аспекті військова практика потребує науково-психологічного обґрунтування низки питань, пов’язаних з визначенням змісту, форм і засобів психологічного впливу військових керівників на підлеглих з метою якнайкращої реалізації функцій, покладених державою на військові формування, при створенні водночас оптимальних психологічних умов служби і побуту військовослужбовців.
Успішність виконання управлінських функцій безпосередньо пов’язується із наявністю у керівника відповідних управлінських якостей, від яких залежить не тільки забезпечення високої бойової готовності підрозділів та частин, але й підтримання на необхідному рівні морально-психологічного стану особового складу. Проте проблема забезпечення ефективного психологічного впливу військових керівників на підлеглих розроблена недостатньо, що гальмує процес управління загалом, виховання військовослужбовців на патріотичних і гуманістичних засадах зокрема.
Серед широкого спектру питань, які потребують свого вирішення і які й досі залишаються не розробленими, є ті, що стосуються обґрунтування засад ефективного психологічного впливу військових керівників на підлеглих, визначення вимог до психологічної компетентності військового керівника як суб’єкта вказаного впливу, виявлення організаційних умов його активізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ В СИСТЕМІ ВЛАДНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок