Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Загрузка...

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ / сторінка 10

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Зазначимо, що ті області, які покращили свої динамічні характеристики у попередньому періоді, як правило, залучили вищі за середні по країні обсяги інвестиційних ресурсів. Ефективне їх використання дозволило, з однієї сторони, досягнути вищих темпів зростання, а з іншої – сприяло започаткуванню нових інвестиційних проектів.
У процесі дослідження відзначено необхідність підсилення інноваційної складової інвестиційної політики шляхом коригування пріоритетів на користь секторів, що виробляють додану вартість (такі як машинобудування, легка та хаpчова пpомисловість), та запровадження механізму фінансування інноваційних проектів через регіональні венчурні фонди, створені за пайової участі місцевих органів влади та інституційних інвесторів. З метою підвищення конкурентоспроможності регіонів особливу увагу слід приділити локалізованим виробничим системам – кластерам. За визначенням Організації економічної співпраці та розвитку, саме кластери є тими “інноваційними мережами”, які забезпечують взаємодію між усіма ланками ланцюжка створення вартості: виробниками товарів і послуг, постачальниками, підрядчиками, дистриб‘юторами і науково-дослідницькими закладами.
Встановлено, що майбутній розподіл інвестицій між регіонами буде визначатися ефективністю заходів щодо використання конкурентних переваг територій та створенням інформаційного поля щодо місцевих інвестиційних можливостей. У результаті проведеного дослідження розроблено пропозиції щодо формування інформаційного забезпечення регіональної інвестиційної політики, зокрема, через міжнародну мережу Інтернет.
ВИСНОВКИ
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано практично нове розв‘язання наукової задачі формування і реалізації регіональної інвестиційної політики. Результати проведеного дослідження дають підстави зробити такі висновки і рекомендації:
1. Забезпечення сталого економічного зростання можливе лише на основі таких компонент економічної політики: фіскальної, бюджетної, регіональної, кредитно-грошової, інституціональної та інвестиційної. При цьому вирішальним фактором піднесення є мобілізація внутрішніх заощаджень в інвестиційний ресурс. Іноземні інвестиції при цьому виконують роль каталізатора структурної перебудови економіки та інтегратора національних ринків у міжнародний контекст.
2. У результаті теоретичних досліджень розширено та уточнено суть поняття „регіональна інвестиційна політика” як комплексу дій місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спрямованих на реалізацію конкурентних переваг території, мінімізацію комерційних, соціальних, політичних та інших ризиків, які генеруються на місцевому рівні, та стимулювання вкладення капіталів у пріоритетні сектори економіки, визначені стратегічним планом розвитку території.
3. Сформульовано комплекс теоретичних засад регіональної інвестиційної політики, основні з яких полягають у наступному: відповідність стратегічному плану розвитку території; забезпечення інноваційної спрямованості інвестиційних процесів; ефективне використання внутрішніх (регіональних) ресурсів; підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки у боротьбі за інвестиційні ресурси; забезпечення позитивного соціального ефекту інвестиційних процесів.
4. На основі вивчення тенденцій розвитку інвестиційної політики на сучасному етапі сформульовано такі основні їх прояви на регіональному рівні: заохочення потенційних інвесторів шляхом поширення інформації про інвестиційні можливості регіону; формулювання засад співпраці з інвестором; початкова організаційна підтримка у вигляді консультативного та адміністративного сприяння стадії підготовки інвестиційного проекту; постінвестиційний супровід у партнерському вирішенні проблем, які виникають у процесі освоєння інвестицій, зокрема, з фіскальними та контролюючими органами.
5. Встановлено, що регіони України конкурують між собою у боротьбі за інвестиційні ресурси. Проведений порівняльний аналіз інтенсивності інвестиційних процесів у регіонах країни свідчить про суттєву відмінність умов для ведення бізнесу на різних територіях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок