Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Загрузка...

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ / сторінка 6

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Спостерігаються позитивні тенденції в узгодже-ності вітчизняних законодавчих положень з міжнародними нор-мами, що сприяє активізації діяльності іноземних інвесторів. Україна приєдналася до Вашингтонської Конвенції про вирішення інвестиційних спорів між державою та іноземними особами. Відповідно, розширено співпрацю на міждержавному рівні: укладено угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій з 50 країнами світу.
Аналіз світових тенденцій показує, що необхідною умовою економічного зростання є забезпечення обсягів інвестування на рівні 20-25% валового внутрішнього продукту (ВВП). Відповідно, завданням державної інвестиційної політики є досягнення нормативного значення цього показника. Виходячи з цього, урядові заходи в інвестиційній сфері України в останні три роки економічного піднесення слід визнати незадовільними: сумарні інвестиції не перевищували 15% ВВП. Водночас, слід наголосити, що досягнення зазначеного рівня є необхідною, але не достатньою умовою досягнення сталого економічного зростання, оскільки інвестиції є ресурсом, який можна використати з різним рівнем ефективності.
Обмеженість та нижча мобільність внутрішніх інвестиційних ресурсів зумовлює необхідність особливої уваги до залучення іноземних інвестицій, які у 2002 році становили лише 1,4% ВВП. У дисертації показано, що поряд з нарощуванням обсягів прямих іноземних інвестицій в українську економіку прослідковуються і негативні тенденції. Так, у 2002 році зафіксовано рекордний для України показник залучення іноземних інвестицій у 1074,8 млн. дол. США. Водночас нерезиденти вивезли капіталу на 368,8 млн. дол., що є максимальним показником за 1999-2002 роки. У результаті обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну станом на 01.01.2003року склав 5,34 млрд. дол.
У роботі відзначено, що за умови збереження сучасних тенденцій на глобальному ринку капіталів існує ймовірність суттєвого збільшення обсягів залучення в Україну іноземних інвестицій. Свідченням цього є інтерес міжнародних компаній до перехідних економік: у 2002 році прямі іноземні інвестиції в економіки Центрально-Східної Європи зросли до 34,4 млрд. дол. При цьому, у Польщу було залучено 30% інвестицій, Чехію – 18%, Росію – 9%, Угорщину – 8%, Україну – лише 0,02%. Водночас, розширення Європейського Союзу на схід негативно вплине на інвестиційну привабливість центральноєвропейських економік через зростання вартості робочої сили, підвищення конкуренції та посилення регуляторних вимог. Відтак, інвестори розглядатимуть можливість перенесення діяльності у сприятливіші умови. Таким чином, Україна має шанс залучити частину капіталів, які працюють на сусідніх ринках.
У процесі дослідження сформульовано основні тенденції розвитку регіональної інвестиційної політики на сучасному етапі в Україні. Виявлено позитивні тенденції у створенні інформаційного забезпечення щодо заохочення потенційних інвесторів шляхом поширення даних про конкурентні переваги регіону та його інвестиційні можливості. У контексті останніх законодавчих змін та прийняття Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002-2010 роки позначилася тенденція формулювання засад співпраці місцевих органів влади з інвестором на основі узгодження та формалізації відповідних принципів. Встановлено важливість організаційної підтримки інвестиційних проектів на місцевому рівні, яка полягає у консультативному та адміністративному супроводі на початковій стадії інвестиційного проекту та сприянні у досудовому вирішенні проблем, які виникають, зокрема, з фіскальними і контролюючими органами.
За умов обмеженості повноважень регіонів та інтенсивності ризиків, які генеруються саме на центральному рівні, роль місцевих органів влади у залученні інвестицій, на перший погляд, не є суттєвою. Однак умови для інвестиційної діяльності в межах окремих регіонів України відрізняються. Свідченням цього є галузевий розподіл потоків іноземного капіталу в українську економіку: протягом останніх п‘яти років найбільша частка інвестицій була вкладена у харчову галузь та внутрішню торгівлю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок