Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Загрузка...

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ / сторінка 9

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Визначення інтегрального рейтингового балу регіону здійснювалося як середньозважена часткових рейтингів по групах:
, (2)
де Rj – інтегральний рейтинговий бал j-го регіону,
Rkj – частковий рейтинговий бал j-го регіону за k-ою групою показників,
fk – ваговий коефіцієнт (значимість) k-ої групи показників, при цьому fk Є [0;1], ?fk= 1
Інтегральна оцінка інвестиційної привабливості 24-х областей, АР Крим та міста Києва за підсумками 2002 року дозволила проранжувати регіони за величиною рейтингового балу (рис. 4). Перш за все привертають увагу показники столиці – Київ більш як у два рази випереджає найближчого конкурента. Наступні позиції займають індустріальні регіони, які за величиною інтегрального рейтингового балу знаходяться практично на одному рівні: Донецька, Харківська та Дніпропетровська області. Замикають групу лідерів Одеська, Запорізька та Львівська області. Результати оцінювання регіонів за підсумками 2000-2002рр. дозволяють зробити висновок, що стабільність складу “регіонів-лідерів” рейтингу визначається, насамперед, історично зумовленими параметрами розвитку регіонів (виробнича, транспортна та інша інфраструктура).
У результаті проведеного дослідження встановлено істотну залежність інвестиційної привабливості регіону від галузевої структури його економіки. Інтегральна оцінка регіонів, у структурі яких переважає аграрний сектор, є значно нижчою від оцінки індустріальних територій. Водночас, слід наголосити на подібності результатів оцінювання рівня розвитку людських ресурсів серед усіх класів регіонів (рис. 5).


 
Рис. 4. Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України за підсумками 2002 року


При вивченні регіональних економік доцільно оцінювати не тільки рівень їх розвитку у певний момент часу, але й динаміку змін за певний період. З іншого боку, такий підхід може слугувати для оцінювання ефективності регіональної політики. Інвестиції за економічною суттю є ресурсом, кількісне збільшення якого не гарантує покращання якісних параметрів розвитку. Відтак, критерій ефективності реалізації інвестиційної привабливості території не може обмежуватися лише приростом інвестицій. З огляду на ефект мультиплікатора і акселератора від вкладання інвестицій більш адекватним є визначення результативності заходів інвестиційної політики через комплексну оцінку зростання ключових показників економіки регіону.
У межах дослідження проведено порівняльний аналіз 20 ключових показників динаміки розвитку регіональних економік та визначено на цій основі інтегральну оцінку темпів зростання кожного з регіонів (за формулою середньої геометричної).
Рис. 5. Інтегральні оцінки за окремими групами показників по класах регіонів
Отримані результати за підсумками 2002 року показують, що відбувається поступове нарощування позитивної динаміки в усіх регіонах України. При цьому темпи зростання слаборозвинених регіонів є значно вищими, ніж показники “регіонів-лідерів” рейтингу інвестиційної привабливості. За темпами економічного зростання у 2002 році перші місця посіли Одеська, Харківська і Тернопільська області. Натомість, “регіони-лідери” інвестиційного рейтингу – м. Київ, Донецька та Дніпропетровська область – зайняли лише 23-у, 17-у та 24-у позиції відповідно. Слід зауважити, що низькі позиції цих регіонів пояснюються ефектом масштабів економічної діяльності, що склалися на їх території.
Встановлено, що запропонований підхід до оцінювання регіональної інвестиційної політики може бути застосований з певними застереженнями. Йдеться про вплив ефекту масштабу економічної діяльності на певній території на показники регіонального розвитку регіонів групи „лідерів” та „переслідувачів” (регіони індустріальної спеціалізації). Окрім того, саме цих 10 регіонів є лідерами за обсягами залучених іноземних інвестицій за роки незалежності (їх сумарний обсяг сягає 80% усіх вкладень нерезидентів в Україну).
З огляду на те, що у нижній частині таблиці інтегральні оцінки інвестиційної привабливості областей розташовані з високою щільністю, саме тут більш очевидним є вплив заходів інвестиційної політики на економічний розвиток територій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок