Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Загрузка...

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДАЦИШИН Маркіян Богданович
УДК 330.322:332.1 (477)
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
ПОБУРКО Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
КОЗОРІЗ Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу | кандидат економічних наук, доцент
ЗАГОРОДНІЙ Анатолій Григорович,
Національний університет „Львівська Політехніка”, завідувач кафедри | Провідна установа: | Рада по вивченню продуктивних сил НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення будівельно-виробничого комплексу |
Захист дисертації відбудеться 14 листопада 2003 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою:
79026, м.Львів, вул. Козельницька 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул. Козельницька 4.
Автореферат розісланий 13 жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук | Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності функціонування економічної системи ринкового типу на національному та регіональному рівнях як у розвинених країнах, так і в країнах, економіки яких перебувають на перехідному етапі, нерозривно пов‘язане з ефективністю інвестиційної політики. В умовах глобалізації економічних процесів інвестиції відіграють все більшу роль у зростанні міжнародної конкурентоспроможності, модернізації як виробничих ресурсів, так і фінансових та нематеріальних активів. Особливої актуальності проблема залучення інвестицій в українську економіку набуває за умов посилення конкуренції на міжнародних фінансових ринках, зокрема, Центрально-Східної Європи, розширення Європейського Союзу та підготовки України до набуття членства у Світовій організації торгівлі.
Розробці наукових методів формування та реалізації інвестиційної політики у світовій та вітчизняній економічній науці приділялось і приділяється значна увага. Основи сучасних підходів до вивчення впливу інвестиційних процесів на економічний розвиток були закладені видатним українським вченим М.Туган-Барановським, який визначив причини промислових криз через особливості відтворення основного капіталу, зумовлені його технологічним рівнем. Розроблені на цій основі А.Шпітгофом та Й.Шумпетером теорії ендогенного економічного зростання довели, що вирішальна роль в економічному розвитку належить інноваціям.
Дослідження закономірностей розвитку економіки як у галузевому, так і в регіональному аспектах у залежності від інвестиційної політики знайшли своє відображення у роботах Дж.Кейнса, М.Фрідмена, М.Портера, Д.Тейлора та Х.Армстронга.
Вагомий внесок у вивчення проблем інвестиційних процесів як на національному рівні, так і у розрізі окремих регіонів зробили такі вітчизняні науковці: О.Амоша, Ю.Бажал, П.Бєлєнький, І.Бланк, Є.Бойко, В.Геєць, А.Гойко, Б.Губський, М.Долішній, В.Дубровський, А.Загородній, С.Злупко, М.Козоріз, О.Кузьмін, В.Лановий, О.Махмудов, А.Мерзляк, А.Мокій, В.Онищенко, С.Панчишин, А.Пересада, В.Письмак, Я.Побурко, С.Реверчук, О.Слюсаренко, А.Філіпенко та інші.
Водночас, не всі аспекти цієї багатогранної та складної проблеми з‘ясовано і обґрунтовано. Тому виникла потреба уточнити термінологічний апарат, класифікувати чинники географічного розміщення інвестицій, удосконалити методичний підхід до інтегральної оцінки інвестиційної привабливості окремих територій.
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ОЦІНКА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок