Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОНАНТИ УКРАЇНСЬКОГО, РОСІЙСЬКОГО ТА ПОЛЬСЬКОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ КІНОРЕНТГЕНУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

СОНАНТИ УКРАЇНСЬКОГО, РОСІЙСЬКОГО ТА ПОЛЬСЬКОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ КІНОРЕНТГЕНУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
СОНАНТИ УКРАЇНСЬКОГО, РОСІЙСЬКОГО ТА ПОЛЬСЬКОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ КІНОРЕНТГЕНУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,97 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 801.422
БОБКОВА ТЕТЯНА ВАДИМІВНА
СОНАНТИ УКРАЇНСЬКОГО, РОСІЙСЬКОГО ТА ПОЛЬСЬКОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ КІНОРЕНТГЕНУ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність 10.02.15 — загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк — 2002


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в лабораторії експериментальної фонетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник — кандидат філологічних наук, доцент
Чемес Валерій Федорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри загального мовознавства та класичної філології
Офіційні опоненти — доктор філологічних наук, професор Глущенко Володимир Андрійович,
Слов’янський державний педагогічний інститут,
професор кафедри загального та російського
мовознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Кудрявцева Валентина Федорівна
Донецький національний університет,
завідувач кафедри лінгводидактики міжнародного факультету
Провідна установа — Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра фонетики і граматики слов’янських мов
Захист відбудеться 20.03.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 у Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 19.02.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор філологічних наук,
професор М.Г. Сенів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
З’ясування природи сонантів належить до найбільш дискусійних питань загальної фонетики, саме тому акустико-артикуляційні та функціональні особливості сонантів представлені не тільки у спеціальних роботах І.О. Бодуена де Куртене, А.А. Ісенгельндиної, Н.О. Любимової, А. Еека, С.В. Бромлея, а й у дослідженнях, присвячених вивченню вокалічної та консонантної підсистем. Як складові елементи фонетичної системи сонанти порушують її логічну упорядкованість, оскільки за артикуляційними ознаками ці звуки тяжіють до приголосних, а за акустичними — до голосних. Очевидно, вирішити питання про природу сонантних приголосних можна тільки за допомогою ґрунтовного комплексного дослідження їх фізіологічних, акустичних та спектральних характеристик із застосуванням сучасних можливостей експериментальної фонетики. З огляду на це безпосереднє дослідження процесів мовлення засобом артикуляційно-динамічного аналізу має особливе значення, оскільки характеристики акустичного сигналу залежать від конфігурації мовленнєвого тракту та ступеня напруження мовних органів.
У пропонованому дослідженні фізіологічні особливості творення сонантів вивчалися у природному вимовлянні, в межах реальної одиниці мовлення — складу, тому об’єктом дослідження стали артикуляційні реалізації складів з початковими сонантними приголосними українського, російського та польського мовлення.
Предмет експериментально-фонетичного дослідження — артикуляційно-динамічні ознаки губних сонантів українського, російського та польського мовлення за матеріалами кінорентгенографування.
Актуальність дисертаційної роботи зумовлена відсутністю у загальній фонетиці опису артикуляційно-динамічних ознак сонантних приголосних, тобто, таких ознак, які характеризують процес реалізації як такий. Крім того, актуальність цієї праці полягає у невизначеності місця сонантів у складі як артикуляційній цілісності й відсутності таких артикуляційних даних про сонанти, які можна було б використати для дослідження акустичної ознаки звучності. До цього часу губні сонанти [м-], [м’-] українського; [м-], [м’-] російського та [m-] польського мовлення в аспекті артикуляційної динаміки не були предметом самостійного дослідження, не зіставлялися типологічно між собою та з відповідними дзвінкими й глухими приголосними.
Зв’язок роботи з науковими темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СОНАНТИ УКРАЇНСЬКОГО, РОСІЙСЬКОГО ТА ПОЛЬСЬКОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ КІНОРЕНТГЕНУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок