Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діяльність Директорії УНР (листопад 1918 р. – квітень 1919 р.)

Діяльність Директорії УНР (листопад 1918 р. – квітень 1919 р.)

Назва:
Діяльність Директорії УНР (листопад 1918 р. – квітень 1919 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,20 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Васковський Ростислав Юрійович
940.5 «1918/1919» (477)
Діяльність Директорії УНР
(листопад 1918 р. – квітень 1919 р.)
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі російської історії Дніпропетровського
державного університету
Науковий керівник: Доктор історичних наук, професор
Іваненко Валентин Васильович,
Дніпропетровський державний університет,
завідуючий кафедрою російської історії
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук, професор
Солдатенко Валерій Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
завідуючий відділом етноісторичних досліджень
Кандидат історичних наук
Геращенко Тетяна Сталівна,
Запорізький юридичний інститут МВС України,
доцент кафедри соціально-економічних дисциплін
 
Провідна установа: Київський університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра української історії та етнополітики
Захист відбудеться 27 жовтня 1999 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському державному університеті за адресою: 320625, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 320050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 22 вересня 1999 р.
В. о. вченого секретаря спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Марков К.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним з пріоритетних напрямів вітчизняної історичної науки в сучасних умовах є розробка та узагальнення широкого спектру проблем, що становлять підвалини нинішнього національного відродження України, сприяють її трансформації у справді незалежну, демократичну правову державу. Передусім це стосується витоків, еволюції та особливостей формування української державності на різних етапах – від Київської Русі й до сьогодення, в переосмисленні та висвітленні яких останнім часом відбулися суттєві позитивні зрушення. Завдяки започаткованим з 90-х років якісно новим суспільно-політичним перетворенням на теренах колишнього СРСР чи не вперше стало можливим реальне, багатомірне вивчення нашої минувшини в усьому її обсязі, діалектичному, суперечливому взаємозв’язку та взаємообумовленості.
В даному контексті неабиякого значення набуває дослідження політичної долі національних урядів у 1917-1920 рр. і, зокрема, Директорії Української Народної Республіки (УНР). Адже в діяльності останньої, як і її попередників та наступників, ніби сфокусувалося споконвічне прагнення українського народу до створення власної державності, самоідентифікації, самоутвердження. Тому аналіз і творче використання досвіду Директорії, державного утворення, в якому був закладений величезний, але, на жаль, не реалізований потенціал, може стати нині в нагоді при розбудові суверенної України, її структурних, правових, політичних та економічних засад.
Особливий інтерес викликає політика і практика цього уряду на першому етапі його функціонування – з середини листопада 1918 р. до початку травня 1919 р., коли він мав найсильніший вплив на громадян республіки, найзначніші можливості для побудови незалежної держави та найбільшу армію за весь час свого існування. Проте впродовж кількох місяців всі ці надбання були ним втрачені.
Причини такого крутого повороту називалися різні, що здебільшого залежало від того, який політичний табір репрезентував той чи інший дослідник. Разом з тим, не дивлячись на порівняно обширну історіографію революції і громадянської війни в Україні, цілісної картини про діяльність Директорії УНР, її сильні та слабкі сторони, здобутки та прорахунки вона не відтворює. Відсутні наукові праці, в яких дана проблема розглядалася б комплексно, всебічно, про що докладніше йдеться у першому розділі дисертації.
Врешті-решт все це і обумовило вибір об’єкта і предмета дослідження, його хронологічних рамок, обмежених листопадом 1918 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Діяльність Директорії УНР (листопад 1918 р. – квітень 1919 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок