Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ АКАДЕМІКА В.І.ЛИПСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БОТАНІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ

ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ АКАДЕМІКА В.І.ЛИПСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БОТАНІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ

Назва:
ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ АКАДЕМІКА В.І.ЛИПСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БОТАНІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,12 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТА ІСТОРІЇ НАУКИ імені Г.М. ДОБРОВА
КРЕЦУЛ Наталія Іванівна
УДК 929:58 (091)
ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ АКАДЕМІКА В.І.ЛИПСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ
БОТАНІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
07.00.07 - історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
РУДА Світлана Петрівна
Центр досліджень науково-технічного
потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва
НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ПИЛИПЧУК Олег Ярославович
Київський університет економіки і
технологій транспорту, завідувач кафедри
екології та безпеки життєдіяльності на
залізничному транспорті
кандидат історичних наук
КОВАЛЕНКО Світлана Дмитрівна
Державна наукова сільськогосподарська
бібліотека Української академії аграрних наук,
вчений секретар
 
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ
 
Захист відбудеться „ 22” червня 2005 р. о 12 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Грушевського, 4, к. 615.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України (01032, Київ, бул. Шевченка, 60).
Автореферат розісланий ” 19 ” травня 2005 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Гармасар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку історії науки спостерігається жвавий інтерес до ролі суб’єкта наукової творчості, його внеску в науковий прогрес, оскільки відтворення об’єктивної історії науки без аналізу творчого доробку її видатних діячів є справою неможливою.
Тема нашого дисертаційного дослідження пов’язана з аналізом різносторонньої діяльності академіка Володимира Іполитовича Липського (1863-1937) - відомого науковця, ботаніка-систематика, флориста, географа, знавця організації роботи ботанічних садів, гербарної справи та історії ботанічної науки. Академік В.Липський був першим директором ботанічного саду новоствореної Української академії наук (1919 р.), очолював Всеукраїнську академію наук у 1922-1928 роках.
Досліджуючи наукову спадщину В. Липського, переконуємось, що його діяльність ґрунтується на енциклопедичних знаннях і має вагоме значення для подальшого розвитку ботанічної науки в Україні. Проте дослідницька та науково-організаційна робота цього відомого вченого ще не проаналізована до кінця, внесок академіка В. Липського в розвиток ботанічної науки залишається не достатньо вивченим та узагальненим.
Хронологічні межі дисертації визначаються зрілими роками життя академіка В.Липського, тобто охоплюють період з 1887 по 1937 роки. Разом із цим, деякі розділи дисертаційного дослідження несуть певну інформацію про події, що мали місце дещо раніше або пізніше зазначеного періоду. Такі дані подаються в першому розділі, де висвітлюється історіографія досліджуваної проблеми, у другому розділі, де йдеться про розвиток ботанічної науки в Україні та в четвертому розділі, в якому висвітлюється значення наукової спадщини В.Липського для подальшого розвитку ботанічної науки в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження має місце в площині наукової теми відділу історії науки і техніки Центру дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України “Розробка методологічних та методичних основ створення “Біографічного словника діячів природознавства і техніки України” (номер державної реєстрації теми 0101U002614) та в межах комплексного плану загального вивчення історії природничих наук, який реалізується кафедрою біології та іншими кафедрами природничо-географічного факультету Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ АКАДЕМІКА В.І.ЛИПСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БОТАНІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок