Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИВУЧОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИВУЧОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИВУЧОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова
УДК 681.3
Флейтман Дмитро Валерійович
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИВУЧОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
05.13.06 – “Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем реєстрації інформації
Національної академії наук України
Науковий керівник | заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Додонов Олександр Георгійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, заступник директора інституту, завідувач відділу цифрових моделюючих систем.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук,
Барабаш Олег Володимирович,
Національна академія оборони України, факультет повітряних сил,
начальник кафедри бойового забезпечення авіації та застосування космічних систем;
кандидат технічних наук, доцент
Тимошенко Юрій Олександрович,
Національний технічний університет України “КПІ”
доцент кафедри математичних методів системного аналізу науково-навчального комплексу “Інститут прикладного системного аналізу”.
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України за адресою: м. Київ-164, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є.Пухова НАН України за адресою: м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий “14” вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01,
кандидат технічних наук Е.П. Семагіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Сучасна інформаційна інтеграція суспільства базується на використанні розподілених інформаційних систем, які функціонують у відкритих мережевих середовищах. Ці системи застосовуються в урядовій, фінансовій, банківській сферах, в енергетиці, важкій промисловості. Навіть короткочасне порушення функціонування таких систем, втрата або спотворення інформації, що в них зберігається, може мати катастрофічні наслідки не тільки на рівні одного, конкретного, підприємства або органу, але й на рівні міста, області або навіть держави в цілому.
Забезпечення працездатності інформаційних систем, схоронності, доступності й конфіденційності інформації в будь-яких умовах, у тому числі й у разі виникнення непередбачуваних і навіть катастрофічних ситуацій, потребує все більшої кількості ресурсів і витрат. З ростом масштабів інформаційних систем застосування до них лише класичних методів забезпечення безпеки, надійності й відмовостійкості стає економічно недоцільним, крім того, цих методів не досить для вирішення перерахованих вище завдань. Необхідна розробка нових підходів, підтримка нових властивостей інформаційної системи, які дозволили б їй безупинно виконувати свої функції із заданими показниками якості.
Однією з таких властивостей є живучість. Живучість - це фундаментальна властивість складних систем. Біологічні, соціальні та інші системи від початку мають властивість живучості, що дозволяє їм зберігати цілісність, виконувати свої функції й розвиватися в несприятливому навколишньому середовищі. Методи й засоби забезпечення живучості успішно застосовуються під час створення складних технічних систем, таких, наприклад, як бойові кораблі.
Існують роботи, присвячені вивченню властивості живучості інформаційних систем. Надання таким системам властивості живучості є дуже перспективним напрямком їх розвитку, однак практично не існує методів і засобів, розроблених для цього. Як наслідок, не існує технології побудови інформаційних систем, що мають властивість живучості.
Тому на даний момент одним з основних і першочергових питань розвитку інформаційних систем є розробка власне технології надання їм властивості живучості, а також розробка відповідних методів і засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИВУЧОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок