Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ТА УКРАЇНИ)

ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ТА УКРАЇНИ)

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ТА УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,41 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
імені І.Ф. КУРАСА
ЗЕЛЕНЬКО ГАЛИНА ІВАНІВНА
УДК 321:323.2:328(438+439+439.22+437.1+477)
ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇНАХ
(НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ТА УКРАЇНИ)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені
І.Ф. Кураса НАН України
Науковий консультант доктор філософських наук, професор
Рудич Фелікс Михайлович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України,
завідувач відділу теоретичних і прикладних проблем політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Телешун Сергій Олександрович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
завідувач кафедрою політичної аналітики і прогнозування
доктор політичних наук, професор
Щедрова Галина Петрівна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
проректор з науково-педагогічної, виховної і соціальної роботи, завідувач кафедрою політології
доктор політичних наук, професор
Якушик Валентин Михайлович,
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”,
професор кафедри політології
Захист відбудеться “25” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 по захисту дисертацій в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, зал засідань вченої ради (кім. 202)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України (вул. Кутузова, 8, кім. 218)
Автореферат розіслано “24” листопада 2007 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.А. Войналович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Численні державні стратегії розвитку України, які ухвалено протягом останнього часу, безпосередньо або опосередковано стосуються процесів становлення громадянського суспільства. Проте дані соціологічних досліджень засвідчують стабільно низький рівень довіри громадян до органів державної влади, що загалом девальвує цінності демократії, а власне громадянське суспільство для більшості людей залишається категорією незрозумілою і радше віртуальною. Також очевидно, що держава взяла на себе зобов’язання “побудувати” громадянське суспільство, що суперечить самій ідеї громадянського суспільства як суспільства, заснованого насамперед на самоорганізації. Тому роль держави має зводитися до створення владоутворюючих ресурсів громадянського суспільства з тим, щоб воно стало повноцінним соціальним інститутом.
При цьому слід пам’ятати специфіку становлення громадянського суспільства у постсоціалістичних країнах: тут воно “виростає з демократії”. Тобто у цьому випадку механізми демократії водночас є інструментами становлення громадянського суспільства. І від того, які саме конфігурації державної влади, форми політичної та громадської участі будуть інституціоналізовані державою, великою мірою залежать процеси становлення повноцінного громадянського суспільства. Отже, актуальність теми дисертації обумовлена необхідністю дати відповідь на питання: які інструменти демократії і в якому співвідношенні слід задіяти для того, щоб стимулювати інституціоналізацію громадянського суспільства в Україні?
При розв'язанні цього завдання не слід забувати, що існує більш або менш успішний досвід країн колишньої соціалістичної співдружності, які значно швидше і з меншими суспільними втратами домоглися становлення відносно ефективного громадянського суспільства. Водночас слід усвідомлювати, що прорахунків, допущених цими країнами, можна уникнути, вивчаючи їхній досвід. Звісно, структура громадянського суспільства не є універсальною і під впливом історичних особливостей кожної з країн здатна набувати різних форм і проявів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ТА УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок