Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВМІСТ СТАБІЛЬНИХ МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ ТА РЕМОДЕЛЮВАННЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА СЕРЦЯ ПРИ НЕФРОГЕННІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ

ВМІСТ СТАБІЛЬНИХ МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ ТА РЕМОДЕЛЮВАННЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА СЕРЦЯ ПРИ НЕФРОГЕННІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ

Назва:
ВМІСТ СТАБІЛЬНИХ МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ ТА РЕМОДЕЛЮВАННЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА СЕРЦЯ ПРИ НЕФРОГЕННІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКIВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ЗАХАРОВ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ
УДК 616.12-008.331.1-02:616.136.7-092-08:546.17
ВМІСТ СТАБІЛЬНИХ МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ ТА
РЕМОДЕЛЮВАННЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА СЕРЦЯ ПРИ
НЕФРОГЕННІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії ім. Л.Т.Малої АМН України, м. Харків.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Топчій Іван Іванович,
Інститут терапії ім. Л.Т.Малої АМН України,
м. Харків, завідувач відділу нефрології.
Офіційні опоненти: | Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Семидоцька Жанна Дмитрівна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №2;
доктор медичних наук
Корж Олексій Миколайович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри загальної практики - сімейної медицини.
Провідна установа: | Дніпропетровська державна медична академія,
кафедра госпітальної терапії №1 та профпатології.
Захист відбудеться “30” вересня 2005 р. о 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04. при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, просп. Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, просп. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 29 ” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т.В.Фролова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогресуючі захворювання нирок небезпечні своїми ускладненнями і розвитком хронічної ниркової недостатності (ХНН) (Л.А.Пиріг, 1999; Ж.Д.Семидоцька, 2003; A.S.Mezzano, 2005), а показники смертності серед осіб, які знаходяться на програмному гемодіалізі, залишаються високими (І.А.Васильова, 2003). Серцево-судинна патологія при захворюваннях нирок з одного боку є наслідком, а з іншого - фактором, що сприяє розвитку нефропатії і наближенню ХНН (І.І.Топчій, 2000). При цьому артеріальна гіпертензія (АГ), що обумовлена паренхіматозними захворюваннями нирок, погіршує прогноз при хронічному гломерулонефриті, сприяючи прогресуванню склеротичних змін у нирках. Частота виявлення АГ у пацієнтів із захворюваннями нирок в залежності від різних нозологічних форм складає від 40 до 93%. (N.Ridao, 2001). При цьому основною причиною смертності хворих із захворюваннями нирок є серцево-судинні ускладнення. В останні роки з'ясувалося, що зміни в серці, що розвиваються у хворих на АГ, у тому числі ренопаренхіматозного генезу, не є однорідними, при прогресуванні АГ відбувається процес ремоделювання лівого шлуночка серця (ЛШ). Тип геометричних змін ЛШ впливає на ризик смертності хворих від серцево-судинних ускладнень. Тому вивчення гемодинамічних і гуморальних механізмів, відповідальних за розвиток ремоделювання серця при ренопаренхіматозній АГ, становить особливий інтерес. Дисфункція ендотелію разом з іншими факторами відіграє значну роль у підвищенні судинного опору і розвитку серцево-судинних ускладнень при АГ. Але недостатньо вивчений стан обміну оксиду азоту (NO) при ремоделюванні серцево-судинної системи у хворих на ренопарехіматозну АГ. Фактори, що сприяють прогресуванню патологічного процесу в нирках досить різноманітні, зокрема, це цитокіни і вазоактивні агенти. NO є унікальним медіатором міжклітинної взаємодії та приймає участь у регуляції багатьох гомеостатичних параметрів організму (S.Moncada, 1991), тому вивчення стану системи L-аргінін – NO та особливостей ремоделювання ЛШ серця при захворюваннях нирок може бути корисним для ефективного лікування серцево-судинних ускладнень у таких хворих.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрямок досліджень пов’язаний з науковою діяльністю Інституту терапії ім. Л.Т.Малої АМН України як фрагмент науково-дослідної роботи відділу нефрології “Вміст інтерлейкінів та чутливість нейтрофілів та тромбоцитів до оксиду азоту у хворих на прогресуючі нефропатії в динаміці лікування” (№ державної реєстрації 0101U000138, термін виконання 2000-2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВМІСТ СТАБІЛЬНИХ МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ ТА РЕМОДЕЛЮВАННЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА СЕРЦЯ ПРИ НЕФРОГЕННІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок