Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конструктивно-екологічний аналіз дорожніх ландшафтів Східного Поділля

Конструктивно-екологічний аналіз дорожніх ландшафтів Східного Поділля

Назва:
Конструктивно-екологічний аналіз дорожніх ландшафтів Східного Поділля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Вальчук Оксана Миколаївна
УДК 911.375. 62 (477.43/.44)
Конструктивно-екологічний аналіз дорожніх
ландшафтів Східного Поділля
11.00.11 – конструктивна географія і
раціональне використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор географічних наук, професор
Денисик Григорій Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри фізичної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Гуцуляк Василь Миколайович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри фізичної географії;
кандидат географічних наук, доцент
Питуляк Мирослава Романівна,
Тернопільський державний університет
імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри фізичної географії.
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
географічний факультет, м. Київ.
Захист відбудеться “15” червня 2005 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корпус ІV, ауд. 24.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано “11” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент М.В. Дутчак
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У сучасних ландшафтознавчих пошуках особливе місце посідають і активно розвиваються дослідження антропогенних ландшафтів: селитебних, промислових, сільськогосподарських, меншою мірою – водних та рекреаційних. Дорожні ландшафти (ДЛ), попри всю свою значущість у господарській діяльності людини, у впливові на інші види ландшафтів та здоров’я людей, вивчені лише частково. Дослідження дорожніх ландшафтів набувають особливого значення у зв’язку із сучасними соціально-економічними процесами в Україні, зокрема об’єднанням доріг (дорожніх ландшафтів) України та Західної Європи й початком будівництва в межах нашої держави європейських транспортних коридорів, частина яких пройде через Східне Поділля. З одного боку, це призведе до помітних змін структури й особливостей функціонування наявних дорожніх ландшафтів, з іншого – істотно зміниться їхній вплив на ландшафти та здоров’я людей. Прогноз майбутнього розвитку ДЛ, зокрема Східного Поділля, неможливий без досліджень процесів оптимізації з позиції комплексності, системності та історизму в їх просторово-часовому виразі.
Все це зумовило вибір регіону дослідження – Східне Поділля, де перші дорожні ландшафтні комплекси були створені у палеоліті (40 – 35 тис. років тому), активно розвивались протягом тисячоліть, і на сьогодні тут сформувалась одна з найщільніших мереж доріг (дорожніх ландшафтів) в Україні. Проте, ситуація, що склалася в дослідженні дорожніх ландшафтів Східного Поділля, не відповідає рівню їх сучасного та майбутнього розвитку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Тема дисертаційної роботи пов’язана з науково-практичною проблематикою і основними завданнями кафедри фізичної географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Дослідження проводилось у форматі наукової теми: “Регіональне антропогенне ландшафтознавство: методологія, дослідження і практика” та є складовою загальноуніверситетської наукової теми “Збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток”. Одержані результати й матеріали дисертаційного дослідження використані при розробці госпдоговірних тем державним управлінням екології та раціонального використання природних ресурсів Вінницької області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Конструктивно-екологічний аналіз дорожніх ландшафтів Східного Поділля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок