Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ ТА ПІДСИЛЕННЯ СХИЛІВ УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ

СТІЙКІСТЬ ТА ПІДСИЛЕННЯ СХИЛІВ УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ

Назва:
СТІЙКІСТЬ ТА ПІДСИЛЕННЯ СХИЛІВ УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Петракова Наталя Олександрівна
УДК 624.137.2
СТІЙКІСТЬ ТА ПІДСИЛЕННЯ СХИЛІВ УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ
05.23.02 – Основи і фундаменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007 р.


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в ДП “Донецький ПромбудНДІпроект” (корпорації „Укрбуд”) Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
ЗОЦЕНКО Микола Леонідович
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, завідувач кафедри “ Видобування нафти і газу та геотехніки”, м. Полтава
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Шаповал Володимир Григорович
Придніпровська академія будівництва й архітектури
Кафедра „Основи і фундаменти”, м. Дніпропетровськ
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Черний Всеволод Гелієвич
Інститут Національної безпеки при РНБОУ , м. Київ
Провідна установа: | Одеська державна академія будівництва та архітектури
Мiністерство освіти і науки України,
Кафедра „Основи і фундаменти”, м. Одеса
Захист відбудеться “ 15 ” травня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 в Державному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій Держбуду України, м. Київ за адресою: 03680, м. Київ, вул. Івана Клименка, 5/2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Мінбуду України, м. Київ
Автореферат розісланий “ 12” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Калюх Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження придатності території України для ведення господарської діяльності є важливою сучасною проблемою. Однією з причин непридатності територій для використання в господарських цілях є активізація зсувних процесів на схилах узбережжя морів.
Зсуви створюють загрозу будинкам і спорудам, автодорогам, залізничним магістралям, розташованим на узбережжі морів, озер, рік. Можуть бути ушкоджені також берегові і навіть проміжні опори мостів.
На території України зсувним процесам піддаються Чернівецька, Луганська, Одеська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Київська області й Республіка Крим. За даними Мінгео України за станом на 1986 рік на Україні зсувами було ушкоджено 115000 кв. км території. Залежно від місця сходження зсуву і його масштабів розміри збитку, спричиненого народному господарству, різні, але мають місце в кожному разі. Це, насамперед, порушення земної поверхні, руйнування та ушкодження будинків, споруд та інженерних комунікацій, доріг, земель, придатних для використання в сільському господарстві.
Дисертація присвячена проблемам захисту зсувонебезпечних схилів у районі узбережжя Азовського моря. Основною причиною активізації процесів руйнування схилів на цих територіях є сезонне коливання рівня підземних вод, а також вплив руху підземних вод на стійкість ґрунтового масиву. Вплив та врахування цих факторів розглядається у відповідних розділах даної роботи.
Зсув у своєму розвитку захоплює все більшу кількість раніше стабільних територій, тому інженерний захист зсувонебезпечних територій вирішує подвійну проблему: з одного боку - закріплення території від можливих рухів вирішує проблему охорони навколишнього середовища; з іншого боку - вирішується проблема, пов'язана зі збереженням придатних для забудови площ в умовах їх дефіциту. Таким чином дослідження, спрямовані на вивчення зміни стійкості схилів у часі зі збільшенням навантажень на схил у зв'язку із забудовою території, є актуальними.
Необхідність проведених чисельних досліджень виникла у зв'язку з недосконалістю існуючих методик розрахунків стійкості схилів.
Проблемами прогнозування розвитку зсувних процесів, розрахунку стійкості схилів та вирішенням проблем стабілізації зсувонебезпечних територій займалося багато вчених, серед яких: Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ ТА ПІДСИЛЕННЯ СХИЛІВ УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок