Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ЗІ СКОЛІОЗОМ I СТУПЕНЯ У СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ЗІ СКОЛІОЗОМ I СТУПЕНЯ У СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ЗІ СКОЛІОЗОМ I СТУПЕНЯ У СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
МАКАРОВА ЕЛІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 796 – 053.2 + 616.711 - 007.55 : 372
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ЗІ СКОЛІОЗОМ I СТУПЕНЯ У СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
24.00.02 - Фізична культура, фізичне виховання різних
груп населення
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник – кандидат медичних наук, доцент
КЛИМЕНКО Світлана Костянтинівна, Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ЛЕВЕНЕЦЬ Віталій Миколайович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, професор кафедри спортивної медицини;
кандидат педагогічних наук, доцент
НОСКО Микола Олексійович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, доцент кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання.
Провідна організація Харківська державна академія фізичної культури, кафедра реабілітації та спортивної медицини, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться “26“ вересня 2003 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “22 “ серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Круцевич Т.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Одним із важливих шляхів збереження і зміцнення здоров’я нації є профілактика і відновлювальна корекція порушень опірно-рухового апарату, зокрема сколіозу у дітей дошкільного віку (А.М. Казьмін, І.І. Кон, В.Є. Бєлєнький, 1981; Є.А. Абальмасова, Р.Н. Бунятов, 1982; Левенець В.М., 1998).
У зв'язку з екологічною та економічною ситуацією в Україні значно зросла кількість дітей із цієї патологією. Починаючи з часу формування плоду, далі з моменту народження і потім у дошкільному віці ця патологія призводить до порушень систем життєдіяльності організму, а надалі – до повної інвалідності в зрілому віці (І.А. Мовшович, 1984; І.Д. Ловейко, 1990; Г.А. Шорін, 1990; Г.Л. Апанасенко, 1992).
Реабілітаційні заходи в системі консервативного лікування мають низку істотних переваг і головне будучи профілактичними, дозволяють не використовувати оперативне втручання.
Відомо, що різними засобами реабілітації з урахуванням етіології та патогенезу захворювання вдається стабілізувати патологічні зміни хребта і навіть зменшити їх.
З 1985 року в Україні створені спеціалізовані дошкільні заклади, які здійснюють планомірний навчально-оздоровчий процес, де навчання та виховання поєднуються з кваліфікованим лікуванням сколіозу. Вони є найкращою та раціональною формою організації дітей хворих на сколіоз. Але ще не створені науково-обґрунтованих програм з фізичної реабілітації дітей зі сколіозом 1 ступеня у спеціалізованих дошкільних закладах.
Під час вивчення літературних даних із застосуванням фізичної реабілітації дітей дошкільного віку зі сколіозом, нами спостерігається несистематизованість запропонованих засобів. Комплекси лікувальної та коригуючої гімнастики переважно розроблені для дітей старшого дошкільного віку (5-6 років) та побудовані без урахування морфо-функціональних особливостей дітей є зменшеною формою лікувальної гімнастики для дітей шкільного віку.
В доступній спеціальній літературі нам не зустрічались наукові данні про створення програми з фізичної реабілітації дітей зі сколіозом 1 ступеня з включенням засобів та методів, які відповідні віку та ступеню скривлення хребта в умовах спеціальних дошкільних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ЗІ СКОЛІОЗОМ I СТУПЕНЯ У СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок