Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА АНТИДЕСТРУКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ХІМІЧНОГО ЧИЩЕННЯ ВОВНЯНИХ ВИРОБІВ

РОЗРОБКА АНТИДЕСТРУКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ХІМІЧНОГО ЧИЩЕННЯ ВОВНЯНИХ ВИРОБІВ

Назва:
РОЗРОБКА АНТИДЕСТРУКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ХІМІЧНОГО ЧИЩЕННЯ ВОВНЯНИХ ВИРОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУБЕНЩИКОВА ГАЛИНА ТИХОНІВНА
УДК 677.464: 648.28
РОЗРОБКА АНТИДЕСТРУКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
ХІМІЧНОГО ЧИЩЕННЯ ВОВНЯНИХ ВИРОБІВ
05.19.03 – технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля (м. Хмельницький)
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сарібеков Георгій Саввич,
Херсонський державний технічний університет
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри
"Хімічна технологія та дизайн волокнистих
матеріалів"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Малкін Едуард Семенович, інститут технічної теплофізики НАН України, завідувач лабораторії;
кандидат технічних наук, доцент Тебляшкіна Людмила Іванівна, Мукачівський технологічний інститут, проректор з навчальної роботи.
Провідна установа:
Львівська комерційна академія, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, Центральна спілка споживчих товариств України (м. Львів).
Захист відбудеться "_19_" _лютого 2003 р. о _1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон - 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Херсонського державного технічного університету за адресою:
73008, м. Херсон - 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
Автореферат розісланий "_14__" _січня_" 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О.П.
Загальна характеристика роботи
Світові технології хімічного чищення розвиваються за наступними основними напрямками:
1)
повернення до вуглеводневих розчинників і розробка відповідного сучасного обладнання;
2)
розвиток "аква-технологій";
3)
розробка машин, що працюють на зрідженому вуглекислому газі;
4)
створення нових енергозберігаючих машин, що працюють на перхлоретилені (ПХЕ) та вдосконалення технологій чищення у середовищі ПХЕ.
Кожний з цих напрямків має свої позитивні і негативні сторони, але основним розчинником в світовій практиці хімічного чищення є, і ще довго буде залишатись, ПХЕ за рахунок його багатофункціональності, високої миючої здатності, низької вартості. Отже, подальше вдосконалення процесу обробки в ПХЕ, пошук ефективних ресурсозберігаючих технологій мають вирішальне значення для розвитку цієї галузі побутового обслуговування населення.
Найбільш поширеним і важливим об’єктом хімчистки є вироби верхнього одягу платтяно-костюмної та пальтової груп з вовняних тканин: чистововняних та напіввовняних.
Актуальність теми. В зв’язку з поступовим подорожчанням вовняної сировини, зниженням її якості, виникає проблема подовження терміну експлуатації та зберігання цінних споживчих властивостей виробів вовняного асортименту, одним із шляхів розв’язання якої є застосування науково обґрунтованих технологій хімічного чищення. В умовах розвитку ринкових відносин в Україні актуальними стають розробки з створення технологій хімічного чищення з наданням нових високоякісних послуг населенню з оптимальним співвідношенням ціни і якості. Тому дослідження, спрямовані на вдосконалення технологій хімічного чищення з використанням нових допоміжних матеріалів, є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до перспективного плану науково-дослідної роботи Технологічного університету Поділля на 1995 – 2000 роки за напрямком "Фізико-хімічне обґрунтування та розробка нових препаратів та технологій для одержання та опорядження матеріалів" та на 2000 – 2005 роки – "Спрямований синтез та вивчення хімічних властивостей нових хімічних сполук та каталітичних систем, дослідження процесів на підприємствах сфери обслуговування та промисловості".
Особистий внесок автора полягає у визначенні причин змін у структурі та складі вовняних матеріалів, які відбуваються під час хімічного чищення, та розробці на основі одержаних результатів технології чищення вовняних виробів, що запобігає перебігу деструктивних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА АНТИДЕСТРУКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ХІМІЧНОГО ЧИЩЕННЯ ВОВНЯНИХ ВИРОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок