Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК У РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОНАХ РОЗВАНТАЖЕННЯ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК У РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОНАХ РОЗВАНТАЖЕННЯ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК У РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОНАХ РОЗВАНТАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ
ІМ. О.О. ГАЛКІНА
Кузяра Сергій Володимирович
УДК 622.268: 622.833
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК У РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОНАХ РОЗВАНТАЖЕННЯ
05.15.02 – "Підземна розробка родовищ корисних копалин"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ) Міністерства освіти та науки
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Назимко Віктор Вікторович,
професор Донецького національного технічного університету
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Янко Станіслав Васильович,
керівник відділення вугілля, горючих сланців та торфу Академії гірничих наук України, м. Київ
кандидат технічних наук, доцент
Касьян Микола Миколайович
завідуючий кафедрою підземної розробки корисних копалин Донецького національного технічного університету, м. Донецьк
Провідна установа:
Національний гірничий університет Міністерства освіти та науки України, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться 26.06. 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
Автореферат розісланий 24.05. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
канд. техн. наук Піталенко Є.І.
ВСТУП
Актуальність теми дисертації. Сучасний стан гірничих робіт на шахтах України характеризується тим, що одночасно діє ряд негативних факторів, які ускладнюють роботу шахт у тяжких економічних умовах. Одночасно із зростанням глибини вичерпуються запаси на найбільш потужних пластах, які інтенсивно відроблялися у 60-80 роки. Така ситуація обумовила необхідність одночасної відробки двох та більше пластів одночано. Так у Державних холдінгових компаніях по здобуванню вугілля "Донвугілля" та "Макїїввугілля" більш 80% шахт ведуть очисні роботи на декількох пластах. У таких умовах ситуація із підтриманням основних підготовчих виробок погіршилася дуже суттєво. Більш трьох чвертей таких виробок охороняються традиційними ціликами. Поряд з великими втратами вугілля оконтурювання таких ціликів по декількох пластах призводить до значного збільшення гірського тиску. Це викликає втрату стійкості виробок та необхідність їхнього багаторазового відновлення. Встановлено, що тільки побічні збитки від нереалізованої здобичі по причині незадовільного стану основних виробок знижають прибутки підприємств у 1,3-2,5 рази.
Разом з тим, використання вугільного цілика як охоронного опорного елементу має очевидні переваги. Річ у тому, що опорний цілик приймає на себе залишковий гірський тиск та, як наслідок, знімає його з дільниць гірського масиву, що примикають. З геомеханічної точки зору вказані дільниці представляють невикористані резерви та значний практичний інтерес. Таким чином, актуальною науково-прикладною задачею є встановлення механізму деформування гірського масиву у оточенні вугільного цілика для вибору параметрів технології охорони основних підготовчих виробок.
Зв'язок теми дисертації з планом наукової роботи. Протягом чотирьох останніх десятиріч одним з основних наукових напрямків ДонНТУ (ДПІ) є розробка нових, та вдосконалення існуючих способів охорони та підвищення стійкості підготовчих виробок при розвитку очисних робіт на великих глибинах. Дисертація виконана у межах цього напрямку (номер держреєстрації теми 0193U007494).
Метою роботи є удосконалення технології охорони підготовчих виробок у регіональних зонах розвантаження.
Ідея роботи складається у використанні локальних зон розвантаження, що примикають до границь опорних ціликів зі сторони виробленого простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК У РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОНАХ РОЗВАНТАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок