Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ М.М.ГРИЩЕНКА (1900-1987 рр.)

ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ М.М.ГРИЩЕНКА (1900-1987 рр.)

Назва:
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ М.М.ГРИЩЕНКА (1900-1987 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК України
ТИМЧЕНКО Алла Анатоліївна
УДК 378.013
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ М.М.ГРИЩЕНКА (1900-1987 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному університеті ім. В.О.Сухомлинського.
Науковий керівник - | доктор педагогічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
МАЙБОРОДА Василь Каленикович,
Національна академія Служби безпеки України, професор кафедри.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
ЛЕВЧЕНКО Тетяна Іванівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, професор
ОМЕЛЯНЕНКО Віталій Лукич,
Кіровоградський педагогічний університет,
професор кафедри педагогіки.
Захист відбудеться 19 грудня 2007  р. о 14 годині на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України ( 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розіслано 17 листопада 2007  р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М.Дем’яненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення демократичного суспільства та інтеграція України до європейської спільноти потребують змін у політичному, соціально-економічному, культурному та науковому житті, зумовлюють необхідність обґрунтування нових шляхів розвитку національної системи освіти України.
Особливо важливою у визначенні стратегії розвитку освіти є потреба в збереженні й примноженні національних здобутків, оптимальне поєднання інноваційних ідей і досягнень вітчизняної та світової педагогічної думки.
У державній програмі “Освіта” (Україна XXI століття), Концепції національного виховання підкреслюється важливість використання історичних надбань вітчизняної педагогічної науки. Зокрема, в Національній доктрині розвитку освіти України в XXI столітті зазначається, що освіта України ґрунтується на культурно-історичних цінностях українського народу, його традиціях і духовності. Вона розвивається на основі педагогічної спадщини Київської Русі, доби українського козацтва, світоглядної парадигми Володимира Мономаха, Петра Могили, Г.Сковороди, Т.Шевченка, Я.Чепіги, С.Русової, Г.Ващенка, В.Сухомлинського та інших видатних українських особистостей. Осмислення минулого впливає на зміну сьогодення, і це закономірно, адже минуле тісно пов’язане із сучасністю, воно є підґрунтям народного самоусвідомлення, його духовним фундаментом.
Звернення до педагогічної спадщини українських учених, письменників, громадських діячів дає змогу повернути забуті та втрачені імена, більш ґрунтовно вивчити історичні закономірності становлення й розвитку української педагогіки, забезпечити єдність і наступність історико-педагогічного процесу.
З огляду на це велике значення мають дослідження освітньої діяльності та науково-педагогічних поглядів Микити Миновича Грищенка (1900-1987 рр.), одного з видатних українських педагогів, ученого-дослідника історії становлення й розвитку школи та педагогічної науки в Україні.
Понад 50 років М.М.Грищенко працював у системі народної освіти учителем, завідувачем трудової школи, районним і окружним інспектором соціального виховання, директором шко-ли, директором Київського інституту соціального виховання, завідувачем Кзил-Ординського міського відділу народної освіти, начальником управління шкіл, членом колегії Міністерства освіти України, ученим секретарем, заступником директора, директором науково-дослідних інститутів дефектології та педаго-гіки, в тому числі понад 30 років – професором, завідувачем кафедри педагогіки Київсь-кого державного університету ім. Т.Г.Шевченка.
М.М.Грищенко залишив значну педагогічну спадщину, до якої увійшли підручники, посібники, програми, монографії, методичні розробки, публікації у періодичній пресі, епістолярій (усього понад 250 назв).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ М.М.ГРИЩЕНКА (1900-1987 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок