Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА СИСТЕМА ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ РУДНИКОВОГО АКУМУЛЯТОРНОГО ЕЛЕКТРОВОЗУ

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА СИСТЕМА ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ РУДНИКОВОГО АКУМУЛЯТОРНОГО ЕЛЕКТРОВОЗУ

Назва:
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА СИСТЕМА ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ РУДНИКОВОГО АКУМУЛЯТОРНОГО ЕЛЕКТРОВОЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Удовенко Олег Олександрович
УДК 62-83:629.423.1
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА СИСТЕМА ТЯГОВОГО
ЕЛЕКТРОПРИВОДУ РУДНИКОВОГО
АКУМУЛЯТОРНОГО ЕЛЕКТРОВОЗУ
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки
України, м. Кривий Ріг.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Сінчук Олег Миколайович,
ТОВ ТД “Електричні машини”,
технічний директор (м.Харків)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Жуйков Валерій Якович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
декан факультету електроніки,
завідувач кафедри “Промислова електроніка”
(м. Київ)
кандидат технічних наук, доцент
Кутовий Юрій Миколайович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри “Автоматизовані електромеханічні системи”
(м. Харків)
Провідна установа - Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра “Електропривод” (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 03.06.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.04 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий 29.04. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осічев О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОТИ
Актуальність теми
Надійність роботи електроустаткування електровозів у підземних умовах, як і раніше, залишається вкрай низькою. Термін служби тягових двигунів у середньому не перевищує 1…2-х місяців, контролерів – 3…4-х місяців, акумуляторних батарей – близько 6 місяців. Крім того, 40-50% електроенергії, яка споживається рудниковими електровозами, “втрачається” у пускорегулюючих реостатах. На позапланові ремонти та заміни електрообладнання рудникових електровозів щорічно витрачається десятки мільйонів гривень.
Звичайно, що в різні часи свого технічного розвитку електрифікований транспорт взагалі, та рудниковий частково, завжди були своєрідним “полігоном” для випробування нових видів електроприводів.
Досягнення сучасної напівпровідникової техніки - масове виробництво тиристорів, IGBТ, спецконденсаторів і іншої елементної бази - розкривають додатково широкі можливості в створенні надійних і енергозберігаючих систем тягового електроприводу (ТЕП) з імпульсними перетворювачами (ІП) для рудникових акумуляторних електровозів. Однак, механічна заміна контакторів і тиристорів новими напівпровідниковими елементами приводить до створення дорогих і малоефективних пристроїв, котрі проміж тим споживають непродуктивно багато електроенергії.
Проблема постає уже не тільки і не стільки в необхідності розробки нових схемотехнічних рішень, а в необхідності наукового обґрунтування і отримання на цій основі нових підходів до стратегії та тактики оптимізації архітектур схемотехнічних рішень, параметрів їх складових, згідно з жорсткими критеріями електроенергетичної ефективності, масооб’ємних показників і мінімальних матеріальних витратах на їх впровадження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційна робота виконана відповідно до координаційного плану НАН України на 1996-2000р. (“Наукові основи електроенергетики” п.п. 1.9.2.2.1.2.8, 1.9.2.2.1.3.3, 1.9.2.2.1.3.4), Державною науково-технічною програмою на 1995-2000 рр., пріоритетних напрямків науки і техніки, п.04.00, п.01.11, комплексного проекту Державного Комітету України з питань науки, техніки і промислової політики, а також відповідно до плану НДР, затвердженого Радою Криворізького технічного університету на 1999-2003 р. Робота відповідає цілям галузевої науково-технічної програми “Створення ресурсозберігаючого устаткування для вугільної галузі (пріоритетний напрямок №1 “Ресурсозберігаюче устаткування і машини для паливно-енергетичного комплексу”, табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА СИСТЕМА ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ РУДНИКОВОГО АКУМУЛЯТОРНОГО ЕЛЕКТРОВОЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок