Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО САМОСТІЙНОГО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ В ПРОЦЕСІ ПРОФІЛЬНОГО ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО САМОСТІЙНОГО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ В ПРОЦЕСІ ПРОФІЛЬНОГО ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО САМОСТІЙНОГО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ В ПРОЦЕСІ ПРОФІЛЬНОГО ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
МЕЛЬНИК ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 371.21 (048)
ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО САМОСТІЙНОГО
ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ В ПРОЦЕСІ ПРОФІЛЬНОГО
ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Тименко Микола Петрович
Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії трудового виховання і профорієнтації
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Сидоренко Віктор Костянтинович, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Синявський Віталій Васильович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України,
кафедра педагогіки, м. Житомир
Захист відбудеться “ 18 ” лютого 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 16 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні зміни у нашій державі зумовлюють необхідність удосконалення традиційних форм і методів підготовки учнівської молоді до самостійного вибору майбутньої професії.
При цьому слід зважати на те, що сучасний ринок праці потребує висококваліфікованих працівників в обраній ними сфері професійної діяльності, які здатні до гнучкого ділового реагування, вміють самостійно приймати рішення щодо вибору напряму подальшого професійного зростання та вчасно коректувати власні життєві плани й цілі.
Зазначимо, що перші кроки вирішення проблеми розвитку соціально-економічного середовища та задоволення потреб особистості у професійній діяльності були зроблені в 70-90 роки XIX століття В. Бехтєрєвим, П. Блонським, С. Богословським, К. Вебером, А. Вітмером, Ф. Ерісманом, Н. Жуковським,Л. Криживницьким, А. Лазурським, А. Нечаєвим, Е. Пенткою, М. Рибніковим, І. Ріхтером, І. Сікорським та ін. Забезпечення в ті часи промислового виробництва кваліфікованою робочою силою, підвищення продуктивності праці та ефективності мануфактурного виробництва з одночасним зменшенням травматизму та нещасних випадків у виробничому процесі вітчизняні дослідники вбачали в узгодженні вимог професії та можливостей працюючих, виявленні індивідуальних особливостей особистості та встановленні відповідності знарядь праці особливостям і можливостям працюючих.
У 20-30-ті рр. XX ст. у нашій країні відбулося різке зростання попиту на кваліфікованих працівників. Це підняло проблему відповідності індивіда і професії на якісно новий рівень. Зазначимо, що проведення профвідбору та встановлення профпридатності випускників фабрично-заводських училищ у той час не відповідало сформованому соціальному замовленню. Саме тому П. Блонський, А. Болтунов, Е. Брайловський, А. Волконський, С. Геллерштейн, Н. Гусєв, Н. Крупська, Н. Левітов, А. Луначарський, А. Макаренко, Н. Рибніков, С. Шацький, П. Щербаков, І. Шпільрейн та ін. обґрунтували положення, згідно з яким школа мала стати центром підготовки учнівської молоді до майбутньої трудової діяльності. Для нас у контексті обраної теми важливими є сформульовані дослідниками положення про формування у школярів готовності до трудової діяльності, розвиток необхідних у майбутньому професійно важливих якостей особистості, підготовку учнів до науково обґрунтованого вибору професії.
У 50-80 рр. окреслена проблема в контексті ідей політехнізму висвітлена в наукових працях Абульханової-Славської К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО САМОСТІЙНОГО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ В ПРОЦЕСІ ПРОФІЛЬНОГО ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок